"Osiecka" odcinek 5. Agnieszka traci nadzieję na powrót Hłaski do kraju. Osiecka poznaje Frykowskiego! [STRESZCZENIE ODCINKA]

Czas na 5. odcinek serialu "Osiecka". Agnieszka traci nadzieję na powrót Hłaski do kraju. Osiecka poznaje Frykowskiego! Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 5. odcinku "Osieckiej"!

Multimedia

"Osiecka" odcinek 5. w sobotę, 2 stycznia, o godzinie 20:15 na antenie TVP1 - sprawdź program tv

W 5. odcinku serialu "Osiecka" Osiecka (Eliza Rycembel) na planie filmu "Niewinni czarodzieje" Wajdy planuje swoją etiudę szkolną pt. "Słoń". Nie czuje się nikomu potrzebna, nie ma też nadziei na powrót Hłaski (Jędrzej Hycnar) do kraju. Kolega i autor muzyki do tej etiudy, Wojciech Solarz (Mateusz Kmiecik), opowiada jej o Wojtku Frykowskim (Mikołaj Roznerski) i jego oryginalnym sposobie bycia.

Agnieszka zakochała się w Marku Hłasce! Zrobi dla niego wszystko!Zobacz więcej

Agnieszka poznaje Frykowskiego w łódzkim SPATiF-ie i pozwala się zaprosić na szaloną wycieczkę samochodem. Dojeżdżają do Kazimierza, w którym zamierzają spędzić parę dni. Frykowski jest zdumiewająco dobrze poinformowany o relacjach Agnieszki z Hłaską, nieustannie o nie wypytuje.

Osiecka wraca do szkoły, aby nakręcić etiudę z kontrabasem. Frykowski chce się włączyć i pomóc, opowiada o swojej przyjaźni z Polańskim (Maciej Musiałowski). Agnieszka udaje się z wizytą do wysoko postawionego dygnitarza państwowego, prosi o powrót Hłaski do kraju. Dygnitarz nie tylko niczego nie obiecuje ale wręcz wykazuje się zdumiewającą wiedzą o jej związku. Rozwiewa też nadzieje Agnieszki na związek z Hłaską. To przyśpiesza decyzję Agnieszki o wyrażeniu wstępnej zgody na ślub, który zaproponował Frykowski.

Agnieszka Osiecka - kim była?

Osiecka była przede wszystkim poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Choć powstały dziesiątki lat temu, są znane i śpiewane do dziś - m.in. "Zielono mi", "Polska Madonna", "Sing sing", "Damą być", "Niech żyje bal". Dla Studenckiego Teatru Satyryków (STS), z którym była związana do 1972 roku, napisała ponad 166 tekstów.

"Frytka" z "Big Brothera" pomogła Mikołajowi Roznerskiemu! Co ją łączy z gwiazdorem "M jak miłość"?Zobacz więcej

Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 roku odniosła wielki sukces, otrzymując nagrodę indywidualną za "Piosenkę o okularnikach" oraz sześć wyróżnień za piosenki: "Białe małżeństwo", "Czerwony Kapturek", "Gdzie jest szlagier", "Kochankowie z ulicy Kamiennej", "Solo na kontrabasie", "Ulice wielkich miast".

Współpracowała m.in. z Kaliną Jędrusik, Magdą Umer, Ewą Demarczyk, Marylą Rodowicz, Łucją Prus, Wojciechem Młynarskim, Markiem Grechutą. Agnieszka Osiecka była ceniona także jako poetka, powieściopisarka i autorka sztuk teatralnych (jej pierwsza sztukę pt. „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wystawił Teatr Ateneum, z którym związała się na dłużej). Poetka zmarła 7.03.1997r.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • AJ (gość)

  Anna Mierzwa gra Kalinę - znalazłem w końcowych napisach szóstego odcinka....

  07.01.2021 14:01
 • osiecki (gość)

  W żadnych materiałach nie ma informacji kto gra Kalinę Jędrusik.

  04.01.2021 14:39
 • Heniek (gość)

  Kto gra Kalinę Jędrusik?

  03.01.2021 21:28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×