"Osiecka" odcinek 5. Agnieszka traci nadzieję na powrót Hłaski do kraju. Osiecka poznaje Frykowskiego! [STRESZCZENIE ODCINKA]

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv
Czas na 5. odcinek serialu "Osiecka". Agnieszka traci nadzieję na powrót Hłaski do kraju. Osiecka poznaje Frykowskiego! Sprawdźcie, co jeszcze wydarzy się w 5. odcinku "Osieckiej"!

"Osiecka" odcinek 5. w sobotę, 2 stycznia, o godzinie 20:15 na antenie TVP1 - sprawdź

"Osiecka" odcinek 5.

W 5. odcinku serialu "Osiecka" Osiecka (Eliza Rycembel) na planie filmu "Niewinni czarodzieje" Wajdy planuje swoją etiudę szkolną pt. "Słoń". Nie czuje się nikomu potrzebna, nie ma też nadziei na powrót Hłaski (Jędrzej Hycnar) do kraju. Kolega i autor muzyki do tej etiudy, Wojciech Solarz (Mateusz Kmiecik), opowiada jej o Wojtku Frykowskim (Mikołaj Roznerski) i jego oryginalnym sposobie bycia.

Agnieszka poznaje Frykowskiego w łódzkim SPATiF-ie i pozwala się zaprosić na szaloną wycieczkę samochodem. Dojeżdżają do Kazimierza, w którym zamierzają spędzić parę dni. Frykowski jest zdumiewająco dobrze poinformowany o relacjach Agnieszki z Hłaską, nieustannie o nie wypytuje.

Osiecka wraca do szkoły, aby nakręcić etiudę z kontrabasem. Frykowski chce się włączyć i pomóc, opowiada o swojej przyjaźni z Polańskim (Maciej Musiałowski). Agnieszka udaje się z wizytą do wysoko postawionego dygnitarza państwowego, prosi o powrót Hłaski do kraju. Dygnitarz nie tylko niczego nie obiecuje ale wręcz wykazuje się zdumiewającą wiedzą o jej związku. Rozwiewa też nadzieje Agnieszki na związek z Hłaską. To przyśpiesza decyzję Agnieszki o wyrażeniu wstępnej zgody na ślub, który zaproponował Frykowski.

Agnieszka Osiecka - kim była?

Osiecka była przede wszystkim poetką, autorką ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek. Choć powstały dziesiątki lat temu, są znane i śpiewane do dziś - m.in. "Zielono mi", "Polska Madonna", "Sing sing", "Damą być", "Niech żyje bal". Dla Studenckiego Teatru Satyryków (STS), z którym była związana do 1972 roku, napisała ponad 166 tekstów.

Na pierwszym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1963 roku odniosła wielki sukces, otrzymując nagrodę indywidualną za "Piosenkę o okularnikach" oraz sześć wyróżnień za piosenki: "Białe małżeństwo", "Czerwony Kapturek", "Gdzie jest szlagier", "Kochankowie z ulicy Kamiennej", "Solo na kontrabasie", "Ulice wielkich miast".

Współpracowała m.in. z Kaliną Jędrusik, Magdą Umer, Ewą Demarczyk, Marylą Rodowicz, Łucją Prus, Wojciechem Młynarskim, Markiem Grechutą. Agnieszka Osiecka była ceniona także jako poetka, powieściopisarka i autorka sztuk teatralnych (jej pierwsza sztukę pt. „Niech no tylko zakwitną jabłonie” wystawił Teatr Ateneum, z którym związała się na dłużej). Poetka zmarła 7.03.1997r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn