"Osiecka". Ruszyły zdjęcia do serialu o Agnieszce Osieckiej. W rolach głównych Magdalena Popławska i Eliza Rycembel

TVP przygotowuje serial biograficzny poświęcony Agnieszce Osieckiej. W obsadzie znalazły się Magdalena Popławska i Eliza Rycembel, które zagrają poetkę na różnych etapach życia. Co jeszcze wiadomo o nowej produkcji Telewizji Polskiej?

Multimedia

Agnieszka Osiecka była poetką, dziennikarką, reżyserką teatralną i telewizyjną, a także autorką tekstów piosenek. To właśnie spod jej pióra wyszła słynna "Małgośka" śpiewana przez Marylę Rodowicz, a także "Niech żyje bal", "Zielono mi", "Najpiękniejsza" czy "Uciekaj moje serce". Osiecka powadziła barwne życie towarzyskie, otaczała się wybitnymi artystami PRL'u. Zmarła w wieku 61 lat na skutek choroby nowotworowej.

"Ziuk. Młody Piłsudski". Serial o Józefie Piłsudskim w zimowej ramówce TVPZobacz więcej

Produkcja TVP ma przybliżyć widzom nie tylko twórczość Agnieszki Osieckiej, ale i jej bujne życie prywatne. Ponieważ fabuła serialu skupi się na różnych etapach życia artystki zdecydowano się zatrudnić dwie aktorki. Osiecką w czasach młodości zagra Eliza Rycembel ("Odwróceni. Ojcowie i córki", "Belfer 2", "Nina", "Ciemno, prawie noc"), natomiast w rolę poetki w dojrzałym wieku wcieli się Magdalena Popławska ("Usta usta", "Diagnoza", "53 wojny", "Atak paniki"). Reżyserią serialu zajmują się Michał Rosa oraz Robert Gliński. "Osiecka" trafi na antenę TVP najprawdopodobniej w 2020 roku.

Zwiastun nowego serialu Polsatu! Będzie większy hit niż "Przyjaciółki"?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×