"Osiecka". Serial o Agnieszce Osieckiej nie trafi jesienią na antenę TVP? Co się dzieje z serialem?

Dziwne rzeczy dzieją się wokół serialu "Osiecka", do którego zdjęcia realizowano w 2019 roku. Początkowo serial do ramówki TVP 1 miał trafić wiosną 2020 roku, a teraz wygląda na to, że w tym roku jeszcze go nie zobaczymy...

Multimedia

"Osiecka" powoli staje się serialowym projektem widmo. Zdjęcia do serialu zakończone, były huczne zapowiedzi premiery, a jednak... serialu ciągle nie ma! Początkowo produkcja reżyserowana przez Michała Rosę i Roberta Glińskiego miała na antenie Jedynki pojawić się wiosną 2020 roku, jednak później premierę przesunięto na jesień, a teraz nic nie wskazuje na to, że serial zostanie wyemitowany w tym roku!

Jak donosi Press.pl, "Osiecka" nie znalazła się w jesiennej ramówce TVP. Powody tej decyzji nie są znane. Serial trzeba poprawić? Póki nie ma oficjalnych informacji mamy do czynienia wyłącznie z kolejnymi spekulacjami.

Nie będzie serialu o Agnieszce Osieckiej w wiosennej ramówce TVP. Dlaczego?Zobacz więcej

"Osiecka" była zapowiadana jako fascynująca biografia artystki, która będzie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z nietrafionych życiowych wyborów.

Scenariusz serialu napisali Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, przy współpracy z Henryką Królikowską i reżyserem Robertem Glińskim, na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Pomysłodawczynią serialu jest Joanna Ochnik. W rolach głównych wystąpią Magdalena Popławska oraz Eliza Rycembel. W obsadzie znaleźli się również m.in. Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Wiktoria Gorodeckaja, i inni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×