"Osiecka". Zobaczcie zwiastun nowego serialu TVP o Agnieszce Osieckiej! Kiedy premiera?

Serial „Osiecka” to wyjątkowy prezent dla widzów Telewizji Polskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia! W role wybitnej artystki wcielą się dwie znakomite aktorki – Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w dniach 25-27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

Multimedia

"OSIECKA" - NOWY SERIAL TVP

„Osiecka” to fascynująca biografia artystki – jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte. Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. Serial wyreżyserowali: Robert Gliński i Michał Rosa.

Magdalena Popławska jako Agnieszka Osiecka! Jaki będzie nowy serial TVP?Zobacz więcej

W nowej produkcji TVP przedstawiono kulisy kulturalnego i towarzyskiego życia na przestrzeni kilku dekad. Na ekranie, obok wcielających się w role Agnieszki Osieckiej Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej, pojawią się popularni aktorzy starszego i młodszego pokolenia. Matkę Agnieszki Osieckiej zagra Maria Pakulnis, w roli Wiktora, ojca Agnieszki Osieckiej, widzowie zobaczą Jana Frycza, a w roli jego kochanki Józefiny zaprezentuje się Wiktoria Gorodeckaja. Jędrzej Hycnar wcieli się w rolę Marka Hłaski, a Grzegorz Małecki zagra Jeremiego Przyborę.

W pozostałych rolach pojawią się: Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Mariusz Kiljan (Jerzy Wasowski), Piotr Żurawski (Daniel Passent) oraz Aleksandra Pisula (Olga Lipińska), Aleksandra Konieczna (Hanna Bakuła), Karolina Piechota (Maryla Rodowicz), Barbara Garstka (Elżbieta Czyżewska) i Paulina Walendziak (Krystyna Sienkiewicz). Zdjęcia realizowane były w Warszawie, ale także na Mazurach, w Krakowie, w Trójmieście, w Łodzi, Kazimierzu Dolnym, Opolu oraz Zakopanem.

"OSIECKA" ZWIASTUN

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Queen (gość)

  TVP stara się, aby każdy znalazł w ofercie programowej coś dla siebie. Ten serial zdecydowanie jest dla mnie!

  09.12.2020 03:02
 • Klika (gość)

  extra!! :) tvp wrzuca coraz fajniesze propozycje .i fajnie ze premiera w swieta kiedy ludzie beda spedzac czas w domach :) sama z ciekawoscia obejrze premierowy odcinek

  08.12.2020 09:44
 • wikka (gość)

  No to czekam z niecierpliwością. Miłe zaskoczenie że tvp taki serial będzie emitować. Obsada - obiecująco, Pani Magdalena bardzo dobry wybór, może być rola życia dla niej.

  06.12.2020 02:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×