Ósmy, ostatni sezon "Dr House’a" wiosną w TVP2

Od marca 2013 r. widzowie Dwójki będą mogli oglądać ósmy, najnowszy sezon kultowego serialu "Dr House" z Hugh Laurie w tytułowej roli.

Multimedia

Wcześniej TVP2 przypomni przedostatnią, 7. serię słynnej produkcji.

22 odcinki kończące historię jednego z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych ekranowych lekarzy to zwieńczenie kilkuletniej pracy nad serialem, który zdobył ogromną popularność wśród widzów na całym świecie i wiele prestiżowych nagród. Dwójka ostatni, ósmy sezon pokaże wiosną. Tymczasem już 13 grudnia TVP2 rozpocznie powtórkową emisję 7. serii "Dr. House’a". Kolejne dwa odcinki w każdy czwartek o godz. 20.40 i 21.35.

Co się wydarzy w 8. sezonie? Po wyjściu z więzienia Dr House powróci do szpitala klinicznego Princeton-Plainsboro. Nie będzie to jednak powrót łatwy. House szybko się zorientuje, że zmianie uległa dotychczasowa hierarchia służbowa w szpitalu. Zmienił się również personel, co nie pomoże niepokornemu lekarzowi w odzyskaniu utraconej pozycji.

CZYTAJ TAKŻE: "DR HOUSE" STRACIŁ MILION WIDZÓW DOKTOR HOUSE TWARZĄ L'OREAL

Serial opowiadający historię cynicznego doktora, stosującego niekonwencjonalne i kontrowersyjne metody, dwukrotnie zdobył nagrodę Złoty Glob. Nominowany był do niej sześciokrotnie. Odtwórca głównej roli, Hugh Laurie, do Złotych Globów wytypowany był czterokrotnie. Był także trzy razy nominowany do najważniejszej nagrody telewizyjnej - Emmy.

Pierwszy sezon "Dr. House’a" otrzymał w 2005 r. Peabody Award. Jury doceniło "niekonwencjonalną postać głównego bohatera - mizantropicznego diagnostyka", a także warstwę fabularną, na którą składają się "przypadki godne medycznego Sherlocka Holmesa". "Dr House" bywa także określany jako "najbardziej wyrazisty serial medyczny ostatniej dekady". Amerykański Instytut Filmowy umieścił go na swojej liście 10 najlepszych programów telewizyjnych 2005 r.

"Dr House" (sezon 7.) - każdy czwartek, godz. 20.40 i 21.35 (dwa odcinki) na antenie TVP2.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×