"Ostatni komers". Sandra Drzymalska zachwyca w nowej roli. Film Dawida Nickela to najlepszy debiut ostatnich lat w polskim kinie? [RELACJA Z PLANU]

Już 18 czerwca 2021 roku w kinach pojawi się debiutancki pełnometrażowy film Dawida Nickela pt. "Ostatni komers". Jedną z gwiazd produkcji jest Sandra Drzymalska, którą widzowie mogą kojarzyć z serialu "Stulecie Winnych" oraz "Sexify". Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję być na planie filmu, sprawdźcie naszą relację!

Multimedia

"Ostatni komers" nadchodzi wielkimi krokami! Już 18 czerwca w kinach pojawi się debiutancki pełnometrażowy film Dawida Nickela, który swoją premierę miał podczas ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już wtedy krytycy okrzyknęli "Ostatni komers" najlepszym debiutem w polskim kinie ostatnich lat. Redakcja Telemagazynu tak pisała o produkcji po seansie:

Piękny film, jakiego brakowało w polskim kinie. Pierwszy joint, pierwsza miłość, pierwszy seks, a potem życie stanie się trudniejsze... jednak na razie chodźmy zatańczyć na ostatnim komersie! Kapitalny debiut.

"Ostatni komers". Pierwszy joint, pierwsza miłość, pierwszy seks. Kapitalny debiut!Zobacz więcej

Jedną z gwiazd produkcji jest młoda aktorka, Sandra Drzymalska, którą publiczność zdążyła już poznać dzięki serialom "Stulecie Winnych" czy "Sexify". W "Ostatnim komersie" Sandra Drzymalska wciela się w postać Moni. O swojej bohaterce i filmie mówi tak:

Jest ona dziewczyną, można tak powiedzieć, z blokowiska. (...) Scenariusz jest bardzo unikatowy, uważam, że czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Nikt nie podjął się jeszcze takiej tematyki, takiego problemu. To jest film o młodych ludziach, o miłości, o ich rozterkach, o trudnościach, jakie spotykają nas w życiu, gdy jesteśmy młodymi ludźmi.

Wielu widzów może zastanawiać się, co oznacza słowo "komers". Tutaj z wyjaśnieniami śpieszy sam reżyser, Dawid Nickel:

Pewnie nie znacie tego słowa (śmiech), ponieważ to słowo występuje głównie na Śląsku. (...) Jest to impreza na zakończenie gimnazjum.

Powstaje film sci-fi o totalitarnej Polsce! Byliśmy na planie! Zobaczcie, co powiedzieli nam twórcyZobacz więcej

"Ostatni komers" to film, którego akcja rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

W filmie na ekranie oglądamy m.in. Mikołaja Matczaka, Michała Sitnickiego, Sandrę Drzymalską, Nel Kaczmarek, Jakuba Wróblewskiego, Zofię Świątkiewicz, Agnieszkę Żulewską oraz Dobromira Dymeckiego. Za reżyserię odpowiada Dawid Nickel, który także napisał scenariusz, po części opierając go na powieści "Ma być czysto" Anny Cieplak.

"OSTATNI KOMERS" - RELACJA Z PLANU

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×