Ostatnie pożegnanie listonosza ze Złotopolic

W dniu nagrania dla serialu Złotopolscy pogrzebu listonosza na planie zdjęciowym upłynęło wiele prawdziwych łez.

Multimedia

W dniu nagrania dla serialu Złotopolscy pogrzebu listonosza na planie zdjęciowym upłynęło wiele prawdziwych łez. Jerzy Turek był przyjacielem ekipy i aktorów. Grał w serialu od jego początków. Zgromadzeni po raz kolejny oddali cześć pamięci Jerzego Turka zmarłego w lutym 2010 roku.

Jerzy Turek był aktorem teatralnym i filmowym. Debiutował w "Eroice" w roku 1957. W latach sześćdziesiątych występował w filmach Stanisława Barei, a także w serialu "Czterej pancerni i pies". W latach siedemdziesiątych zagrał role komediowe w filmach "Nie lubię poniedziałku" i "Nie ma mocnych", w 1980 w filmie "Miś" wcielił się w postać trenera II klasy w klubie sportowym “Tęcza" - Wacława Jarząbka. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórcą wielu niezapomnianych rol.

Józef Garliński był listonoszem na Gostolin, Złotopolice i Kamienicę. "Królestwo listonosza" oddał swojemu bratankowi - Ziukowi. Nigdy nie był żonaty i nie miał dzieci. Był ojcem chrzestnym Kacpra Złotopolskiego i jednego z bliźniaków Marcysi i Waldka. Kiedy dwór Złotopolskich przeżywał kłopoty finansowe, zawsze przychodził z pomocą. Miał dużo okazji żeby się ożeni,ć ale uciekał sprzed ołtarza Kleczkowskiej. Chciał oświadczyć się Julii, ale najpierw nie miał odwagi, a potem plotki go zniechęciły.

Od kilku miesięcy był chory i przebywał w szpitalu na badaniach. Będąc w szpitalu, sterował zachowaniem swojego bratanka Ziuka względem teścia - Borowego i wobec swoje żony Różyczki, mieszkającej z ich synem w Chicago. Kontrolował także postępowanie swojej siostry Anieli.

Wyjątkowy odcinek, zawierający wiele retrospekcji zostanie wyemitowany 31 października.

Komentarze

Skomentuj
  • maria (gość)

    Wielka szkoda ,darzyłam Go wielką sympatia,podobnie jak wielu,wielu Polaków. Niech spoczywa w Panu[*][*][*]

    29.09.2010 15:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×