"Ostre przedmioty" - kto zabił? Sprawdź, kim jest morderca małych dziewczynek w prowincjonalnym Wind Gap! [SPOILERY]

"Ostre przedmioty" - kto zabił? To pytanie zadają sobie widzowie nowego serialu HBO. Kim jest morderca małych dziewczynek w prowincjonalnym Wind Gap, którego szuka policja i Camille Preaker? Choć scenariusze do poszczególnych odcinków są owiane tajemnicą to wiemy, jaki finał tej historii wymyśliła autorka książki - Gillian Flynn. Kto zabija w książce "Ostre przedmioty"? Sprawdźcie, ale ostrzegamy przed spoilerami!

Multimedia

Kim jest morderca małych dziewczynek w prowincjonalnym Wind Gap w nowym serialu HBO "Ostre przedmioty"? Tego na razie nie wiemy. Tożsamość sprawcy makabrycznych zbrodni zostanie ujawniona najpewniej w finałowym, 8. odcinku, którego premiera odbędzie się 27 sierpnia 2018 roku. Dla widzów, którzy nie boją się spoilerów, postanowiliśmy sprawdzić, jaki finał tej historii wymyśliła autorka książki "Ostre przedmioty"- Gillian Flynn. Czy tak samo wydarzy się w serialu?

Co wydarzyło się w Wind Gap?

Serial HBO "Ostre przedmioty", wyreżyserowany przez zdobywcę nagrody Emmy za "Wielkie kłamstewka" Jean-Marc Vallée, rozpoczyna się od przyjazdu dziennikarki Camille Preaker (Amy Adams) do Wind Gap. To właśnie tutaj doszło do zabójstwa dwóch małych dziewczynek. Preaker musi rozwiązać zagadkę ich śmierci, a powrót do rodzinnego miasteczka wiąże się nie tylko z dużą presją czasu. Na miejscu Camille będzie musiała zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa i śmiercią siostry. Czeka ją również spotkanie z dawno niewidzianą, apodyktyczną matką Adorą, ojczymem Alanem Crellinem i przyrodnią siostrą Ammą. Camille udaje się w końcu dołączyć do detektywa Richarda Willisa i szefa policji Vickery'ego w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt. Jest zbrodnia, są trupy, jest i śledztwo - kim jest morderca małych dziewczynek w prowincjonalnym Wind Gap? Poniżej zdradzamy książkowe rozwiązanie tej zagadki!

Troska aż po grób

Już w połowie książki autorka kieruje czytelnika w stronę sprawcy, a wszystko za sprawą zeznań małego chłopca, który twierdzi, że był świadkiem uprowadzenia jednej z dziewcząt. Osobą odpowiedzialną za to była (według niego) kobieta w bieli. Rzucenie podejrzeń w stronę płci żeńskiej jest jednak dla szefa policji i detektywa Richarda Willisa czymś absurdalnym - kobieta nie pasowała do profilu sprawcy, bo ofiarom usunięto zęby, a to wymaga przecież męskiej siły.

Nosiła białą koszulę nocną i miała białe włosy. Cała była biała, ale nie jak duch - tak opisał tajemniczą postać, z którą widział Natalie Keene mały James.

W toku śledztwa, Camille trafia do szpitala, w którym leczono jej zmarłą siostrę - Marian. W aktach sprawy dziennikarka znajduje notatkę pielęgniarki, która opiekowała się dziewczynką.

Jestem, bardzo mocno przekonana, że to dziecko w ogóle nie jest chore. Twierdzę, że gdyby nie jej matka, dziewczynka byłaby idealnie zdrowa. Dziecko przejawia oznaki choroby po tym, jak spędza czas z matką [...] Matka nie okazuje zainteresowania Marian, kiedy ta czuje się dobrze, a wręcz zdaje się ją karać. Obejmuje dziecko tylko wtedy, gdy jest chore albo płacze.

"Ostre przedmioty". Amy Adams napędzana mieszanką wódki, leków oraz słodyczy. Jak oceniamy nowy serial HBO?Zobacz więcej

W książce "Ostre przedmioty" Adora została winna morderstwa pierwszego stopnia, które popełniła na swojej córce - Marian. Kobieta cierpiała na zespół Münchhausena, który polega na celowym wytwarzaniu przez rodzica objawów choroby u dziecka po to, by uzyskać pomoc medyczną, zyskać uwagę i współczucie otoczenia. W tym celu świadomie podtruwała swoje córki.

W zamordowaniu dziewczynek z Wind Gap brała udział jednak przyrodnia siostra Camille - Amma i jej trzy przyjaciółki. Dlaczego? Nastolatka nie mogła znieść, że jej matka poświęca tyle uwagi jej koleżankom. Amma pozwalała, by chora matka ją truła, dziewczynka oczekiwała jednak od rodzicielki niepodzielnej miłości i lojalności.

Dziecku oswojonemu z trucizną sprawianie krzywdy przynosi ulgę.

Jak myślicie, czy w serialu HBO "Ostre przedmioty" finał tej historii będzie podobny? Tekst pierwotnie opublikowany 2018-07-20 17:38:26

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Wspaniała, intrygująca i przerażająca (gość)

    Książka mnie bardzo zainteresowała, przeczytałam recenzję na czytaj-na-walizkach.pl i nie zawiodłam się. Intrygująca i emocjonująca. Bardzo mnie zaskoczyło zakończenie książki.

    07.11.2018 19:27

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×