Ostróda Reggae Festival 2013 w TVP2

W niedzielę, 11 sierpnia, w wieczornym paśmie muzycznym TVP2 pokaże najciekawsze występy drugiego dnia Ostróda Reggae Festival 2013.

Multimedia

Jedną z gwiazd wieczoru będzie U-Roy, jamajski wykonawca, nazywany "ojcem chrzestnym hip-hopu".

Ostróda Reggae Festival jest jedną z najważniejszych imprez tego typu w Europie. Od 2005 roku czytelnicy magazynu "Free Colours" regularnie przyznają festiwalowi tytuł "Wydarzenia roku". Podczas dotychczasowych 12 edycji imprezy w Ostródzie gościło ponad 500 wykonawców, w tym około 200 z zagranicy. Na ostródzkiej scenie pojawiały się najgłośniejsze gwiazdy reggae, m.in. Stephen Marley, Morgan Heritage, Max Romeo, Misty in Roots, Steel Pulse, Dub Inc. W Ostródzie grali też Dreadzone oraz Fat Freddy’s Drop.

Ostróda Reggae Festival 2013

W sobotę 10 sierpnia festiwalowa publiczność będzie miała okazję posłuchać formacji Jamal, która zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego abumu. Singiel promujący płytę, zatytułowany "Defto" zebrał ponad 8 mln "wejść" na Youtubie. Tuż po Polakach wystąpi brytyjska grupa Gentleman’s Dub Club, łącząca dubstep i dub z taneczną odmianą ska reggae. Kolejnym wykonawcą będzie Jamajczyk, Busy Signal, goszczący w Polsce po raz pierwszy. Jego występy to wybuchowa mieszanka dancehallu i roots reggae.

Gwiazdą wieczoru będzie U-Roy, jamajski wykonawca, określany "ojcem chrzestnym hip-hopu" i jedną z największych żyjących ikon muzyki korzeni. Artysta stworzył charakterystyczny styl wokalistyki reggae, określany mianem "toasting", który stał się jego znakiem rozpoznawczym.

Ostatnim wykonawcą, jakiego festiwalowa publiczność zobaczy w sobotni wieczór na głównej scenie, będzie rodzimy twórca, Grubson. Jego ostania płyta z 2012 roku zyskała status najlepiej sprzedającego się polskiego albumu. na rodzimym rynku.

Ostróda Reggae Festival 2013 - niedziela, 11 sierpnia, godz. 00.35, TVP2.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×