"Oszukana". Angelina Jolie desperacko szuka prawdy o zaginionym synu [RECENZJA]

USA, rok 1928. Po pięciu miesiącach od zaginięcia 9-latka policjanci w blasku fleszy przyprowadzają chłopca matce. Kobieta zabiera go do domu, chociaż to nie jest jej syn, i podejmuje dochodzenie.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Los Angeles, koniec lat 20. Christine Collins wyjeżdża, by szukać pracy. Gdy wraca, okazuje się, że jej synek zniknął. Zrozpaczona alarmuje policję, która podejmuje śledztwo. Po pięciu miesiącach chłopiec wraca do Christine. Jednak kobieta jest przekonana, że to nie jest jej dziecko - czuje to. Gdy zgłasza swoje wątpliwości policji, zostaje potraktowana jak wariatka. Rozpoczyna więc samotne poszukiwania prawdy, które odsłaniają kulisy wielkiej deprawacji w szeregach stróżów prawa.

Kolejny znakomity film Clinta Eastwooda. Tym razem reżyser sięgnął do autentycznej historii, która znana jest jako "Wineville Chicken Coop Murders" i obejmowała porwania, molestowanie seksualne i morderstwa popełniane na chłopcach. Akta tej sprawy przeznaczone do zniszczenia przypadkowo wpadły ręce scenarzysty, stąd większość scen i dialogów jest oparta na autentycznych zeznaniach. Grająca główną rolę Angelina Jolie udowadnia, że jest doskonałą aktorką, która absolutnie zasłużenie otrzymała nominację do Oscara za rolę pani Collins. Jest w tej kreacji niezwykła desperacja, drapieżność i prawda.

Piotr Radecki

Dramat USA 2008, reż. Clint Eastwood

"Oszukana". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
 • Anielka (gość)

  A. J. okazuje się wyśmienitą Aktorką, nie tylko kaskaderką, ale do głębokich ról psychologiczych! Nikt nie może odmówić jej instynktu macierzyńskiego skoro ma własna trójkę dzieci i trójke adoptowanych. Nie widać na horyzoncie lepszej kandydatki do roli nieszczęśliwej matki, wystarczyło, ze była sobą! Przekonała mnie do siebie całkowicie!

  15.04.2019 18:05
 • cypiska (gość)

  Jest trochę niejasności? Skoro tyle dzieci zginęło, to powinni wszyscy domyśleć się, ze w okolicy grasuje morderca i szczególnie chronić dzieci, zostawiając je pod czyimś okiem i nie pozwalając szwendać się po zakamarkach i zaułkach, a zwłaszcza pod żadnym pozorem nie wsiadać do obcych samochodów? Skoro morderca wyjezdżał zawsze inna stronę, to wystarczyłoby przeprowadzić niteczki miedzy miejscami zniknięcia i środek padłby dokładnie w miejscu rudery?

  15.04.2019 18:00
 • cyraneczka (gość)

  Cała Ameryka? Skrajne zło i skrajne dobro w jednym? Rodzynki w zakalcu? Najważniejsze, ze zbrodniarz trafia na stryczek, albo krzesło, bez możliwości udawania pomylonego w psychiatryku, jak u nas?

  15.04.2019 17:54
 • Lok (gość)

  Film bombowy . Gra aktorska Angie slaba

  14.08.2016 01:25
 • Kaśka (gość)

  Rewelacja....

  09.09.2015 14:53
 • Marcin (gość)

  Bardzo dobry film i jeszcze lepsza Angelina. Po tym filmie stwierdziłem, że jest nie tylko zjawiskowa, ale jest przede wszystkim naprawdę świetną aktorką...

  05.01.2015 15:15
 • Uważny_czytelnik (gość)

  Nominacja do Oscara? Okropna egzaltacja to nie jest powód godny Oscara. Dość nędzna gra Angeliny!

  18.04.2014 21:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×