"Ozark 4". Wszystko, co wiadomo o 4. sezonie hitu Netfliksa! Na co musimy być gotowi? Przeczytajcie ciekawostki o serialu!

Już za kilka dni na Netfliksie pojawią się nowe odcinki serialu "Ozark". Musimy być gotowi na wszystko! Sprawdźcie, co już wiadomo o 4. sezonie hitu Netfliksa.

Multimedia

"Ozark" - data premiery 4. sezonu

Nadchodzący, 4. sezon serialu "Ozark" będzie się składał się aż z 14 odcinków - dotychczasowe miały ich po dziesięć każdy. Netflix podjął decyzję o podzieleniu 4. sezonu na dwie części: premiera pierwszych siedmiu odcinków będzie miała miejsce już 21 stycznia bieżącego roku. Nie wiadomo na razie, kiedy zostaną opublikowane pozostałe epizody tego sezonu. Wiele osób liczy, że będzie można je obejrzeć jeszcze w pierwszej połowie 2022 roku, jednak te informacje nie zostały na razie potwierdzone.

"Ozark" - o serialu

Fabuła serialu "Ozark" koncentruje się na losach rodziny Byrde’ów, która z przedmieść Chicago musi przeprowadzić się na wyżynę Ozark w stanie Missouri, aby spłacić dług wobec bossa narkotykowego.

Premiera nowych odcinków już niedługo! W sieci właśnie pojawił się zwiastunZobacz więcej

Serial porusza kwestie związane z kapitalizmem, relacjami rodzinnymi i przetrwaniem, którym przyglądamy się z perspektywy nie do końca zwykłych Amerykanów.

"Ozark" - obsada 4. sezonu

W nowym sezonie wystąpią laureaci nagrody Emmy®: Jason Bateman, Laura Linney i Julia Garner oraz Sofia Hublitz, Skylar Gaertner, Charlie Tahan, Jessica Frances Dukes, Lisa Emery, Felix Solis, Damian Young, Alfonso Herrera, Adam Rothenberg, John Bedford Lloyd, Joseph Sikora, Bruno Bichir, CC Castillo, Katrina Lenk, Bruce Davison, Ali Stroker i Veronica Falcón.

"Ozark" - twórcy 4. sezonu

W roli showrunnera, scenarzysty i producenta wykonawczego powraca nominowany do nagrody Emmy® Chris Mundy. Pozostałymi producentami wykonawczymi będą: Jason Bateman, Mark Williams, John Shiban, Patrick Markey i Bill Dubuque. Laura Linney będzie pełnić rolę współproducentki wykonawczej.

"Ozark" - zwiastun 4 sezonu

Oczywiście, jak to zwykle bywa przez premierą popularnego serialu, w sieci pojawił się zwiastun. Znajdziecie go poniżej:

"Ozark" - czy będzie 5. sezon?

Zgodnie z aktualnymi informacjami, twórcy nie mają w planach tworzenia kolejnej odsłony serialu "Ozark". Czwarty sezon ma stanowić finał tej opowieści.

Uwielbiany serial Netfliksa powróci już za kilka dni! Finał będzie miał aż 14 odcinkówZobacz więcej

"Ozark" - ciekawostki o serialu

  • Plan zdjęciowy serialu był zlokalizowany w Lake Ozark (Missouri, USA), a także w Woodstock i nad jeziorem Allatoona (Georgia, USA).

  • Logo serialu składa się z dużej litery "O" i czterech symboli wpisanych w jej okręg, przypominających litery "Z", "A", "R" oraz "K". W każdym epizodzie te symbole się zmieniają i dotyczą przedstawianych w danym odcinku wydarzeń.

  • Wyatt Langmore w trzecim sezonie, konkretnie w siódmym odcinku, czyta książkę Stanisława Lema zatytułowaną „Solaris”.

  • W pierwszym odcinku serialu z ust Marty'ego słyszymy ciekawostki dotyczące linii brzegowej jeziora Ozark. Mają one pokrycie w rzeczywistości, ponieważ w chwili powstania jezioro Ozark było największym jeziorem w Stanach Zjednoczonych. Jego długość wynosi około 150 kilometrów, natomiast linia brzegowa aż 1850 kilometrów.

  • Sposoby używane przez Marty'ego do prania brudnych pieniędzy zostały oparte na faktach. Konsultantami serialu zostali agenci FBI, którzy zdradzili twórcom niektóre akcje, jakie podejmują grupy przestępcze, aby zalegalizować swoje dochody.

Serial "Ozark" znajdziecie na Netfliksie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×