"Pajęczyna". Joanna Kulig gwiazdą nowego serialu Player Original. O czym będzie? Poznajcie pierwsze szczegóły

Joanna Kulig zagra główną rolę w najnowszej produkcji Player Original - właśnie rozpoczęły się zdjęcia do serialu. „Pajęczyna” to pełen napięcia thriller, którego akcja toczy się równolegle w dwóch czasach. Poznajcie pierwsze szczegóły.

Multimedia

Pajęczyna - o czym jest nowy serial z Joanną Kulig w roli głównej?

Serial "Pajęczyna" to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko (Anna Radwan) była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita).

Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska (Michalina Olszańska/Liliana Głąbczyńska) oraz podporucznik Tadeusz Mróz (Mateusz Banasiuk/Mirosław Baka)? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?

Akcja serialu „Pajęczyna” toczy się wokół militarnych tajemnic późnego PRL. W „Pajęczynie” snujemy inspirowaną realiami historycznymi, opowieść o tym, dlaczego pod koniec lat 70-tych, mimo udanych prób fuzji termonuklearnej, nie doszło w Polsce do wyprodukowania bomby neutronowej – tłumaczy Wojciech Bockenheim, producent serialu „Pajęczyna”.

Marcin Dorociński zachwycał w "Gambicie królowej". Twórcy doceniają polskich aktorów!Zobacz więcej

Pajęczyna obsada

Obok Joanny Kulig w serialu pojawią się także Eryk Lubos (Stanisław Wanio), Michalina Olszańska (Ewa Wolańska 78'), Anna Radwan (Teresa Titko), Szymon Bobrowski (Włodzimierz Węgrowski 78’), Marek Kalita (prof. Grzegorz Giedrowicz 78’), Andrzej Grabowski (Edward Gierek) oraz Wojciech Wysocki (Piotr Jaroszewicz).

„Pajęczyna” to najnowsza produkcja Player Original, która już jesienią wzbogaci ofertę serialową naszej platformy. Obiecaliśmy widzom, że w tym roku przygotujemy aż kilkanaście nowych tytułów oryginalnych i konsekwentnie realizujemy to zobowiązanie. Doskonała obsada, świetni twórcy i wciągająca historia z pewnością sprawią, że serial „Pajęczyna” będzie kolejnym mocnym tytułem, który użytkownicy Playera przyjmą z entuzjazmem – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający player.pl.

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery. Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu „Pajęczyna” jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się pod koniec maja i realizowane są w Warszawie i okolicach. 7 odcinków trafi na platformę player.pl już jesienią.Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt.

Premiera serialu "Pajęczyna" została zaplanowana na jesień w serwisie player.pl.

Zobacz galerię

Player Original to produkcje własne Playera, realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne ekskluzywnie w Playerze. Do tej pory w bibliotece znalazły się: seria „Chyłka”, „Szadź”, „Żywioły Saszy – Ogień”, „Nieobecni”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy”, „Mamy to!”, „Top Model. Front Row” oraz „One Night Squad”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×