"Pakt" na festiwalu Camerimage

W programie tegorocznego festiwalu CAMERIMAGE po raz pierwszy pojawił się konkurs pilotów lub pierwszych odcinków seriali. W sekcji First Look – Konkurs Pilotów Seriali zostaną zaprezentowane pierwsze odcinki dwóch produkcji HBO: "Pakt" i "Detektyw".

Multimedia

"Pakt" to nowy polski serial produkcji HBO Europe, którego akcja rozgrywa się w realiach współczesnej Polski. Opowiada historię, która połączyła świat biznesu, polityki i mediów. Głównym bohaterem serialu jest Piotr Grodecki (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, który wpada na trop dużej afery finansowej. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji artykułu, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. W toku prowadzonego śledztwa Piotr odkrywa, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Z pomocą Weroniki (Marta Nieradkiewicz), agentki CBŚ, poznaje drugie dno tej afery. Reżyserem serialu jest Marek Lechki, za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Premiery kolejnych odcinków można oglądać co niedzielę w HBO. Pokaz pierwszego odcinka Paktu podczas CAMERIMAGE odbędzie się w piątek, 20 listopada o godz. 17.45 w Multikinie (sala nr 6).

CZYTAJ TAKŻE:
TOP15 NAJLEPSZYCH SERIALI HBO [GALERIA]
"PAKT" ODCINEK 1. OBY W KOLEJNYCH EPIZODACH BYŁO LEPIEJ [RECENZJA]

"Detektyw" to serial już kultowy. Martin Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey) w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Prowadzili wówczas śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło mieć rytualny podtekst. Podczas poszukiwań mordercy ich losy połączyły się w nieoczekiwany sposób, co doprowadziło do konfliktu. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo. Dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku. Martin i Rust opowiadają im o dawnym śledztwie i swoim życiu, wyjawiając przy okazji powody, które skłoniły Cohle’a do odejścia z wydziału zabójstw w 2002 roku. Reżyserem serialu jest Cary Joji Fukunaga, za zdjęcia odpowiada Adam Arkapaw. Pokaz pierwszego odcinka pierwszego sezonu Detektywa podczas CAMERIMAGE odbędzie się w środę, 18 listopada o godz. 12.45 w Multikinie (sala nr 6).

First Look – Konkurs Pilotów Seriali to sekcja, w której zostaną zaprezentowane najświeższe i najgorętsze serialowe tytuły z całego świata. CAMERIMAGE odbywa się do 21 listopada w Bydgoszczy. Jest to już 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×