Pamiętacie "Bar"? Doda stała się sławna dzięki programowi Polsatu. Oto celebryci, którzy zaistnieli dzięki reality show

Każdy kiedyś zaczynał. Wiecie, że niektórzy celebryci debiutowali w programach typu reality? Tak było między innymi z Dodą, która dała się poznać publiczności w programie "Bar". Kto jeszcze zaistniał w reality, a dziś jest sławny?

Multimedia

Programy reality: na czym polega ich fenomen?

Historia programów reality w Polsce jest bardzo długa. Choć wielu widzów myśli, że początkiem był Big Brother z Gulczasem, Manuelą i innymi, wcale tak nie jest! Programy reality to taki typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu. Istotą programu jest postawienie widza w roli „podglądacza”.

Pierwszym polskim reality show był Agentrealizowany przez telewizję TVN. W programie brało udział kilkunastu uczestników, którzy wyjeżdżali za granicę. Ich zadaniem było wykonywanie określonych zadań: fizycznych lub umysłowych, za które była przewidziana określona suma pieniędzy. Wśród nich był Agent, tj. jedna osoba wytypowana przez producentów programu, której zadaniem było przeszkadzać pozostałym uczestnikom w zdobyciu pieniędzy do puli osoby wygranej i jednocześnie nie dać się wykryć. Pierwszy sezon Agenta był wyemitowany w 2000 roku.

A co ze wspomnianym **Big Brotherem"? Pojawił się później. Show pojawiło się na antenie TVN-u w marcu 2001 roku. Program polega na obserwacji codziennego wspólnego życia uczestników i śledzeniu ich wzajemnych relacji.

Podsiadło, Brodka, Szpak - oni zaistnieli dzięki talent show. Kto jeszcze?Zobacz więcej

Gwiazdy zyskały sławę dzięki udziałowi w programach telewizyjnych

Jedną z polskich celebrytek, które właśnie dzięki udziałowi w programie typu reality zyskały sławę jest Doda. Piosenkarka zadebiutowała w programie Bar w 2002 roku, kiedy miała zaledwie 18 lat. Warto wspomnieć, że już dwa lata wcześniej została wokalistką zespołu Virgin. Niewątpliwie jednak szerszej publiczności pokazała się jako skandalistka w Barze. Jak później przyznała, do programu zgłosiła się w celu wypromowania debiutanckiego albumu swojego zespołu.

Program Bar polegał na pracy w jednym z lokali we Wrocławiu i zrobieniu jak największego dziennego utargu. O pozostaniu w programie decydowały zarówno osoby biorące udział w zmaganiach oraz publiczność.

Jedną z uczestniczek tego programu była także dzisiejsza aktorka Magda Modra. Wcześniej aktorka wystąpiła w reality Gladiatorzy,

Którzy celebryci zaczynali w programach reality? Zobacz w galerii!

Zobacz galerię

Jurorka "The Voice of Poland" wciąż zachwyca wyglądem! Kto by pomyślał, że zbliża się do pięćdziesiątki Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×