"Pani Basia". Elżbieta Jarosik zagrała główną rolę w filmie Pawła Deląga. Wraz z córką Anną Jarosik skradły całą uwagę na premierze!

W warszawskim kinie Kinogram w Fabryce Norblina odbyła się premiera krótkometrażowego filmu w reżyserii Pawła Deląga "Pani Basia". W tytułową rolę wcieliła się Elżbieta Jarosik, znana m.in. z filmu "Lokatorka". W filmie zagrali także m.in. Anna Jarosik, Marcin Sianko, Bartosz Węglarczyk i Tadeusz Huk. Jednak to Elżbieta Jarosik i Anna Jarosik skradły całe show!

Multimedia

Premiera filmu Pawła Deląga "Pani Basia". Matka z córką skradły całe show!

W warszawskim kinie Kinogram w Fabryce Norblina odbyła się premiera krótkometrażowego filmu w reżyserii Pawła Deląga "Pani Basia". W rolę tytułową wcieliła się aktorka, Elżbieta Jarosik, znana m.in. z filmu "Lokatorka". W filmie zagrali także m.in. Anna Jarosik, Marcin Sianko, Bartosz Węglarczyk i Tadeusz Huk. Na premierze nie zabrakło gwiazd: na ściance fotoreporterzy spotkali m.in. Dorotę Deląg, Tamarę Arciuch i Bartłomieja Kasprzykowski, Barbarę Kurdej-Szatan i Rafała Szatan, Mateusza Banasiuka, Annę Matysiak, Andrzeja Sołtysika, Katarzynę Miller i Lilianę Głąbczyńska-Komorowską.

Tak mieszka Królowa Turnusu! Zofia Klawinowska chwali się swoim mieszkaniem w Łomży!Zobacz więcej

O czym jest film "Pani Basia" w reżyserii Pawła Deląga

Film Pawła Deląga to opowieść o emerytowanej nauczycielce języka polskiego, która choruje na nowotwór płuc. Kobieta, o której opowiada film, całe życie spędziła w Krakowie, a do rozwoju jej choroby przyczynił się smog, nękający mieszkańców niegdysiejszej stolicy Polski. Film podejmuje trudne kwestie społeczne - chorobę nowotworową płuc u osoby, która nigdy w życiu nie zapaliła papierosa, kwestię opieki zdrowotnej oferowanej przez państwo i jaki, jako społeczeństwo, mamy wpływ na jakość powietrza. Mimo negatywnych emocji i tragedii, jaka dotyka bohaterkę opowieści w reżyserii Deląga, sam obraz niesie pozytywny przekaz.

Pragnę pozostawić po obejrzeniu filmu widza z przekonaniem, że każde życie jest cenne, los każdego człowieka jest ważny, a ofiary nie są tylko numerami w tabelach statystycznych. W chorobie, w ciężkiej chwili chodzi o godność pacjenta, pamiętajmy, że każdy z nas wcześniej czy później może właśnie takiej pomocy potrzebować - powiedział w jednym z wywiadów Paweł Deląg, cytuje jego słowa serwis AKPA.

Długonoga wokalistka ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Niebawem znów wyjdzie za mąż?Zobacz więcej

Konsekwencje wdychania zanieczyszczonego powietrza

Film "Pani Basia" debiutował podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie. Po premierze goście spotkali się z jego twórcami oraz Kamilem Wyszkowskim z UN Global Compact. Na choroby wywołane złym stanem powietrza w Polsce choruje rocznie około 50 tys. osób, zauważa serwis AKPA.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×