"Parasite" to nie wszystko! TOP10 najlepszych filmów koreańskich!

"Parasite" zwrócił uwagę całego świata na koreańskie kino! W naszej galerii znajdziecie 10 najlepszych filmów stworzonych w Korei Południowej! Sprawdźcie, czy znajdziecie coś dla siebie!

Multimedia

"Parasite" rozbił bank w trakcie tegorocznej gali rozdania Oscarów! Film Joon-ho Bonga zgarnął aż cztery statuetki, w tym tę najcenniejszą - w kategorii Najlepszy film. Dzięki temu sukcesowi zainteresowanie koreańskim kinem gwałtownie wzrosło.

Najlepsze filmy Stevena Spielberga! Oto 10 dzieł mistrza, które zmieniły kinematografię!Zobacz więcej

Co ciekawe, żaden koreański film nie był nigdy wcześniej nominowany ani do Oscara, ani do Złotego Globu. Najbardziej prestiżową nagrodą, jaka trafiła do Korei w ostatnich latach, była BAFTA. W 2018 roku w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny zdobył ją film "Służąca".

Koreańskie kino cechuje różnorodność podejmowanej tematyki. Największym międzynarodowym uznaniem cieszą się jednak thrillery i filmy kryminalne, wśród których można wymienić chociażby takie tytuły jak "Zagadka zbrodni" czy nagrodzony w Cannes "Oldboy".

W naszej galerii znajdziecie nasz wybór 10 najlepszych filmów z Korei Południowej! Czy któryś z nich jest równie ciekawy jak "Parasite"? Sprawdźcie sami!

Zobacz galerię

Jan Komasa o Joon-ho Bongu i filmie "Parasite"

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×