"Park Gorkiego". Joanna Pacuła miała u stóp cały świat. Przez chorobliwą zazdrość męża jej kariera się załamała. Co dziś robi i jak wygląda?

Joanna Pacuła zaistniała na arenie międzynarodowej dzięki roli w "Parku Gorkiego". Siostra modelki Ewy Pacuły miała u stóp całe Hollywood, była pierwszą Polką, która pojawiła się na okładce magazynu "Vogue", ale jej kariera w pewnym momencie się załamała. Co dziś słychać u Joanny Pacuły? Dlaczego nie chce grać w polskich filmach i serialach?

Multimedia

Joanna Pacuła miała u stóp Hollywood

Droga Joanny Pacuły do Hollywood prowadziła przez Paryż. To właśnie w stolicy Francji piękna Polka poznała Romana Polańskiego, który pomógł zdobyć pracę w USA. Rola Iriny Asanovej w "Parku Gorkiego" była ogromnym sukcesem Pacuły - pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego aktorka otrzymała za nią nominację do Złotego Globu, zyskała także międzynarodową rozpoznawalność o jakiej marzyła.

Zachodnie media porównywały ją do młodej Lauren Bacall. W rodzinnych stronach zestawiano ją z legendarną Polą Negri. Joanna Pacuła była pierwszą Polką, która pojawiła się na okładce magazynu "Vogue". Wydawało się, że jest ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Pacuła nie wiedziała jednak, jak pokierować swoją karierą...

Po udanym debiucie w "Parku Gorkiego" Pacuła zagrała jeszcze w m.in. "Pocałunku", "Tombstone", "Słodkich kłamstwach", "Wybrańcu śmierci", "Ucieczce z Sobiboru" czy w thrillerze "Virus". Na małym ekranie mogliśmy ją oglądać w takich serialach jak: "Detektyw Monk" oraz "Kości". Mówiło się, że to Joanna Pacuła otrzymała propozycję zagrania w "Nagim Instynkcie". Polka miała jednak odrzucić ofertę.

Polskie aktorki w Hollywood. Oto 13 najbardziej znanych Polek w Ameryce! [GALERIA]Zobacz więcej

Przez chorobliwą zazdrość męża jej kariera się załamała

Joanna Pacuła nie chciała epatować nagością na ekranie. Chorobliwa zazdrość męża także przyczyniła się do tego, że odrzucała kolejne role. Hawk Winchel Koch Jr. nie zgodził się m.in. na jej występ w "9 i pół tygodnia". Pacuła zrezygnowała także z roli dziewczyny Bonda w "Licencji na zabijanie".

Nie myślę o błędach, choć popełniłam ich całe mnóstwo. Byłam i chyba jeszcze jestem trochę naiwna. Za późno orientuję się, że powinnam zachować się inaczej. Żałuję, że odmówiłam kilku ról. Odrzuciłam na przykład scenariusz "Łowcy duchów" w reżyserii Ivana Reitmana. Nie przyjęłam propozycji do "Brazil" Terry'ego Gilliama, zrezygnowałam również, choć kontrakt był już na biurku mojego agenta, z udziału w "9 i pół tygodnia" Adriana Lyne. Nie wiedziałam, jak się buduje karierę. Choć w przypadku "9 i pół tygodnia" uległam namowom mężczyzny, z którym byłam. On nie chciał, żebym pokazała się naga przed kamerą - tłumaczyła w wywiadzie dla PANI

Ostatni film z jej udziałem to "Break Even" z 2020 roku.

Tak dziś wygląda Ewa Lemańska, ukochana serialowego rozbójnika. Jej burzliwe życie to materiał na film!Zobacz więcej

Ewa Pacuła w rozmowie z Wideo Portalem przyznała, że choć sama pracowała w Stanach Zjednoczonych jako modelka, nigdy nie miała szansy na taką karierę jak jej siostra. Czy Ewa uważa, że jej siostra jest niedoceniona w Polsce? Modelka przyznała, że Joanna Pacuła nie chce grać w polskich filmach i serialach. Dlaczego? Zobaczcie wideo!

Zobacz galerię

Źródło: WideoPortal, x-news*

Komentarze

Skomentuj
 • Borys (gość)

  I tak, faktycznie piękna kobieta. Nie stała sie też jakąś laseczką skaczącą z łóżka do łóżka. Sama pośród wilków. Nasza Sarna! :)

  12.05.2020 00:22
 • Borys (gość)

  Hm... Jakby to powiedzieć... Z Panią Joanną Pacułą jest tak, że ona automatycznie zdegradowała się poprzez limity aktorskie. Jednak, nie mówię tego z nienawiścią. Wręcz przeciwnie, uważam, że faktycznie jak na polski i nie tylko rynek to utrzymała się w Hollywood długo, bo mamy 2020 a właśnie wychodzi jakaś nowa produkcja, w której gra. Niejednal lokalna aktorka mogłaby pozazdrościć. Tak więc tylko pogratulować. A siostra bardzo ładnie wypowiada się o siostrze. Trochę gloryfikuje ale możemy wybaczyć bo to rodzina :)

  12.05.2020 00:20
 • Jola Sarna Morawiecka (gość)

  Była w tym serialu piękna. Teraz jest cenzura na Zieloną Miłosć. Można zobaczyć serial tylko w internecie. Pacuła to piękna i dobra aktorka, na przykład jej Desdemona jest niezapomniana, a zagrała ją w 1984 roku. Już po Parku Gorkiego.

  04.04.2019 20:45
 • .. (gość)

  to sprostowanie do wypowiedzi siostry

  26.02.2019 12:30
 • ???? (gość)

  Joanna nie była nominowana do Oskara ale do Złotego Globu

  26.02.2019 12:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×