Paryż w filmach! 10 najlepszych romantycznych produkcji, których akcja rozgrywa się w Mieście Miłości!

Paryż jest jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie! W naszej galerii znajdziecie 10 świetnych filmów, których akcja rozgrywa się w stolicy Francji! Sprawdźcie koniecznie!

Multimedia

Niemalże każda zakochana para chciałaby spędzić przynajmniej kilka romantycznych dni w Paryżu. Wyjazd nie zawsze jest jednak możliwy. Wtedy z pomocą przychodzi film!

"Peaky Blinders", "Wielki Gatsby" i wiele innych! TOP10 produkcji, które przenoszą nas w lata 20. i 30. XX wieku!Zobacz więcej

Stolica Francji to piękne i romantyczne miasto! Nic więc dziwnego, że Paryż inspiruje filmowców zarówno z Europy, jak i zza oceanu. Kręcili tam m.in. Woody Allen ("O północy w Paryżu"), Bernardo Bertolucci ("Marzyciele") i Gérard Depardieu ("Zakochany Paryż). Robert Altman, laureat Oscara za całokształt twórczości, stwierdził nawet kiedyś, że dobry Amerykanie po śmierci trafiają do Paryża.

Zabawne filmy, które wejdą do kin w 2020. Na którym uśmiejesz się najbardziej?Zobacz więcej

Jest kilka miejsce w Paryżu, które filmowcy umiłowali sobie najbardziej. Trzeba tu wymienić nie tylko takie oczywistości jak Wieża Eiffla, Wersal czy Luwr, ale także Dzielnicę Łacińską czy Plac de La Concorde. Są nawet przewodnicy turystyczni, którzy organizują wycieczki śladami różnych znanych filmów, a wielu kinomanów stara się "odtworzyć" kadry ze swoich ulubionych produkcji. Konkurencję z Paryżem wytrzymuje chyba tylko Rzym.

W naszej galerii znajdziecie 10 filmów o miłości, których akcja toczy się w Paryżu! To świetny pomysł na Walentynki, rocznice i inne romantyczne okazje! Sprawdźcie koniecznie!

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×