"Pasolini". Willem Dafoe jako legendarny reżyser już od 1 kwietnia w kinach [ZDJĘCIA]

Willem Dafoe w popisowej roli jako legendarny reżyser Pier Paolo Pasolini. Abel Ferrara przedstawia swój nowy film pt. "Pasolini", który wcześniej prezentowany był na różnych festiwalach filmowych, w tym m.in. na festiwalu Nowe Horyzonty. "Pasolini" od 1 kwietnia w polskich kinach.

Multimedia

Film "Pasolini" jest rekonstrukcją ostatnich godzin życia twórcy "Dekameronu." Bohatera poznajemy w momencie, gdy skończył realizację skandalizującego "Salo, czyli 120 dni Sodomy" i przymierza się już do prac nad nowym filmem. Spotyka młodego chłopaka, którego zabiera na plażę w Ostii. Feralna podróż zakończy się tragiczną śmiercią reżysera.

Ferrara swoim zwyczajem łączy sacrum z profanum i przedstawia Pasoliniego jako autodestrukcyjnego geniusza i świeckiego męczennika. Sekwencje z życia tytułowego bohatera mieszają się na ekranie ze scenami inspirowanymi jego niedokończonym scenariuszem "Porno-Teo-Kolossal". W Pasolinim pojawia się także grono dawnych współpracowników reżysera, z gwiazdą wielu jego filmów Ninneto Davolim na czele.

"Pasolini" w kinach od 1 kwietnia

Francja, Belgia, Włochy / 89'
Reżyseria: Abel Ferrara
Scenariusz: Abel Ferrara, Maurizio Braucci
Zdjęcia: Stefano Falivene
Obsada: Willem Dafoe, Riccardo Scamarcio, Ninetto Davoli, Maria de Medeiros, Adriana Asti

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×