"Patrol Tatry". Nowy serial dokumentalny o Tatrach i ich strażnikach. Gdzie oglądać?

Przepiękne krajobrazy, trudne warunki, ludzie o niezwykłej sile charakteru, pasja i miłość do gór oraz ich tajemnice i groza - to wszystko w "Patrol Tatry", serialu Fokus TV, który powstał dzięki osobistemu zaangażowaniu się w produkcję dyrekcji i pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego! Serial to niezwykłe doświadczenie emocjonalne dla widza i wielka przygoda!

Multimedia

"Patrol Tatry" premierowy odcinek w sobotę 12 października o godz. 21.00 na kanale FOKUS TV - sprawdź program tv

Serial opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawią się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. Każdy odcinek to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem.

Ciężka norweska zima i ludzie pomagający kierowcom w opałach. Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Niemal cztery miliony turystów odwiedza co roku Tatrzański Park Narodowy. Wydaje się zatem, że wszystkie ścieżki zostały w nim już dawno wydeptane. Tymczasem Tatrzański Park Narodowy kryje wciąż wiele tajemnic, niedostępnych dla turystów. Po raz pierwszy kamera dociera do miejsc, które odwiedzane są tylko przez strażników Parku. Zobaczymy spektakl natury rozgrywający się w polskich Tatrach. Wejdziemy na tatrzańskie szczyty jak Mnich, Rysy, Giewont czy Krzyżne, podążymy szlakiem Orlej Perci. Zanurkujemy na dno Morskiego Oka. Już same te nazwy brzmią jak obietnica wielkiej przygody. Serial to niezwykłe doświadczenie emocjonalne dla widza, który otrzyma obraz zbudowany z unikalnych zdjęć w jakości 4K. Tatry nie są tu tylko pięknie sfotografowanym tłem.Dzięki twórczemu udziałowi bohaterów filmu: strażników, pracowników i dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego, zobaczymy Tatry od wewnątrz.

Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przy produkcji tego serialu towarzyszyła nam niespotykana skala trudności. To świadectwo tych filmowców, którzy są także góralami i w trakcie realizacji cyklu musieli wykorzystać swoje doświadczenie taterników i wspinaczy – dodaje Ewa Latkowska, prezes FOKUS TV.

Polskie góry pokazały nam ostatnio swoje groźne oblicze: doszło do tragedii na Giewoncie. W drugim odcinku serialu (19 października) poznamy tło tych wydarzeń.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×