Paulina Młynarska poddała się podwójnej mastektomii. Jak czuje się po zabiegu? "Odpoczywam, goję ranę"

Paulina Młynarska poddała się profilaktycznej podwójnej mastektomii. Dziennikarka zdecydowała się na ten krok po tym, jak wykryto u niej zmiany morfologiczne, które mogą świadczyć o wysokim ryzyku zachorowania na złośliwego raka piersi. Młynarska jest już po zabiegu. Jak się czuje?

Multimedia

Paulina Młynarska poddała się podwójnej mastektomii

Dziennikarka w internetowym wpisie tłumaczy, że decyzja o przekazaniu tej informacji mediom nie była łatwa, ale może właśnie dzięki temu więcej osób zacznie się badać.

Wahałam się czy o tym pisać. Jednak pomyślałam, że jeśli choć jedna/ jeden z Was weźmie to sobie do serca, to warto. Za mną podwójna profilaktyczna mastektomia. Nie wchodząc w szczegóły, jakiś czas temu odkryto u mnie zmiany morfologiczne, których obecność świadczy o wysokim ryzyku zachorowania na złośliwego raka piersi w przyszłości. Na tym etapie, miałam jeszcze wybór. Mogłam zdecydować się na ścieżkę „zachowawczą”, czyli branie leków przez długie lata i częste badania kontrolne, lub na „ostre cięcie” - leczenie operacyjne z jednoczesną rekonstrukcją plastyczną. Rozważanie tej alternatywy było bardzo trudnym procesem. Nie ma bowiem bezwzględnych wskazań do profilaktycznej mastektomii - poinformowała Paulina Młynarska.

Paulina Młynarska wraca do traumatycznego zdarzenia z planu filmu Andrzeja Wajdy! "Zmusił mnie do zagrania nago"Zobacz więcej

Dziennikarka zaapelowała również do kolegów i koleżanek z branży, aby do zaprzestali do niej dzwonić z prośbą o komentarz. -Odpoczywam, goję ranę. Wszystko czym chciałam się podzielić na ten moment, zostało powiedziane - dodała Młynarska.

Życzymy szybkiej rekonwalescencji!

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×