"Paweł, apostoł Chrystusa". Sony Classical wydał muzykę Jana A.P. Kaczmarka

Wkrótce do kin w Polsce trafi opowieść o św. Pawle z Tarsu w reżyserii Andrew Hyatta, do której muzykę stworzył Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor, laureat Oscara, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival. Muzyka do filmu ukazała się właśnie nakładem Sony Classical, jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych świata.

Multimedia

„Paweł, apostoł Chrystusa” przybliża historię jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, który po nawróceniu stał się najważniejszym i najbardziej wpływowym apostołem. Film opowiada o ostatnich dniach życia św. Pawła, gdy ten oczekuje na egzekucję po wydaniu wyroku przez cesarza Nerona.

W roli głównej wystąpił James Faulkner („Atomic Blonde”, „Gra o Tron”, „Bridget Jones”, „Ben Hur”). W pozostałych rolach: Jim Caviezel („Pasja”) i Olivier Martinez („Niewierna”). Reżyserem i autorem scenariusza „Paweł, apostoł Chrystusa” jest Andrew Hyatt, twórca filmów „The Frozen” czy „Full of Grace”.

Film z Penélope Cruz i Javierem Bardemem otworzy Festiwal w Cannes! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Autor muzyki Jan A.P. Kaczmarek, najbardziej utytułowany polski kompozytor filmowy, laureat Oscara nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej – jest dzisiaj jednym z najwybitniejszych w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do kilkudziesięciu filmów, a także symfoniczne utwory koncertowe. Jego artystyczna działalność od zawsze związana była także z ambitną sceną teatralną.

"PAWEŁ, APOSTOŁ CHRYSTUSA" W KINACH OD 4 MAJA

Zobacz galerię

Maja Włoszczowska o swoim udziale w programie "Agent - Gwiazdy"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×