Paweł Królikowski. Na właśnie kończonym nagrobku aktora pojawił się zagadkowy cytat. Jego pochodzenie wyjawił syn zmarłego

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku po długiej walce z guzem mózgu. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Wykonanie pomnika przedłużało się. Wreszcie został postawiony, a na nim pojawił się zagadkowy cytat.

Multimedia

Paweł Królikowski ma nagrobek z pięknym cytatem

Napis, który pojawił się na nagrobku to "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech...". Jego pochodzenie wyjawił syn gwiazdora "Rancza", aktor Antoni Królikowski:

To ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży "Truskawkowe studio". Bardzo się cieszę, że ten pomnik się podoba, to dla nas ważne – wyjaśnił Antoni w rozmowie z "Faktem".

Długie oczekiwanie na nagrobek było związane z jego projektem, który napotkał problemy techniczne. Jego autorką jest młoda rzeźbiarka Aleksandra Śmietana, a wykonawcą pracownia kamieniarska Topaz z Łodzi. Sylwester Dziura wyjaśnił, również w Fakt.pl, że nagrobek powstał z marmuru bianco o porcelanowej strukturze:

Kamień, z którego zrobiono nagrobek dla pana Pawła nie jest jedynie wyszlifowany, ale też jest dodatkowo wytrawiony, więc nie taki gładki. Pod słońce on prześwituje, zwłaszcza w miejscu, gdzie znajduje się ozdobny krzyż z fluorytu.

Na głównej płycie pomnika znajduje się krzyż symbolizujący wyrwę, która powstała w życiu rodziny po śmierci Pawła Królikowskiego.

Rafał Królikowski szczerze o swojej depresji i śmierci brataZobacz więcej

Ta sama firma wykonała grobowiec Kory Jackowskiej.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina męża. "On istnieje, wnuczek jest wykapanym dziadkiem"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×