Paweł Królikowski nie żyje. Pogrzeb odbędzie się na Powązkach. Rodzina ma prośbę do osób, które chcą pożegnać aktora

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku, po długiej walce z chorobą. Jego rodzina poinformowała już o dacie i miejscu pogrzebu. Na nekrologu umieszczono prośbę do osób, które chcą pojawić się na ostatnim pożegnaniu aktora.

Multimedia

Paweł Królikowski - kiedy pogrzeb aktora?

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbędzie się w czwartek, 5 marca 2020 r. - równo tydzień po śmierci aktora. Aktor zmarł w wieku 58 lat po długiej walce z chorobą, otoczony najbliższymi. Jego rodzina opublikowała nekrolog, z którego wynika, że msza żałobna odbędzie się o godz. 11 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska żegna Pawła Królikowskiego wzruszającym wpisemZobacz więcej

Paweł Królikowski zostawił żonę Małgorzatę Królikowską-Ostrowską i pięcioro dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego oraz Jana. Informację o ostatnim pożegnaniu zamieścił też brat aktora, Rafał Królikowski. Rodzina zwróciła się też z prośbą do osób, które chcą pojawić się na pogrzebie, aby zamiast kupowania kwiatów, przeznaczyli pieniądze na leczenie Kamila Ziółkowskiego, który jest pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba".

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Na ekranie zadebiutował w filmie dla dzieci i młodzieży "Dzień kolibra" w 1984 roku. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Następnie wystąpił w wielu filmach, m.in. "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki", "Instynkt", a także serialach. Od 2014 roku zasiadał w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Antek Królikowski i polskie gwiazdy żegnają Pawła KrólikowskiegoZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • grazyna tryanowska (gość)

  Dla mnie zyje w swoich dzieciach zycie swe przedlozyl

  05.03.2020 09:04
 • grazyna tryanowska (gość)

  Bardzo ubewam po jego stracie

  05.03.2020 08:39
 • E (gość)

  do tej pory nie dowierzam,że już go nie ma (*) kochamy Kusego 😑😑😑

  04.03.2020 13:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×