Październik pod znakiem mody. Art & Fashion Festival 2012 [ZDJĘCIA]

W październiku cały świat mody - a wraz z nim widzowie wielu programów telewizyjnych - przeniesie się do poznańskiego Starego Browaru, gdzie odbędzie się 6. już edycja Art & Fashion Festival.

Multimedia

Gośćmi ubiegłorocznych edycji festiwalu, śledzącymi z uwagą liczne pokazy mody oraz rodzące się na żywo inspiracje na cały rok, były zarówno gwiazdy filmu i telewizji, jak Katarzyna Figura, Małgorzata Socha, Daria Widawska, Anna Popek, Agnieszka Szulim, Weronika Książkiewicz, Tomasz Jacyków, Małgorzata Niemien, Bogna Sworowska, Joanna Pacuła i muzyki, jak Marianne Faithfull, Tomasz Stańko, Leszek Możdżer czy Monika Brodka i oczywiście najsłynniejsi polscy projektanci - Gosia Baczyńska, Maciej Zień, Ewa Minge, Teresa Rosati, Joanna Klimas czy Tomasz Ossoliński. Nie zabrakło także Grażyny Kulczyk - właścicielki Starego Browaru w którym od lat sztuka i moda zajmują - w myśl idei 50 na 50 - równorzędne miejsce z biznesem.

"Jestem dumna i szczęśliwa, że jestem współkreatorką miejsca, w którym materializują się talenty." - mówi Grażyna Kulczyk. Wśród prowadzących poprzednie edycje znaleźli się m.in. Grażyna Torbicka, Magdalena Mołek, Dorota Wellman i Marcin Meller.

Czym będzie tegoroczna edycja Art & Fashion Festival?

Wystarczy wspomnieć, że grono cenionych specjalistów, którzy poprowadzą warsztaty i wykłady sprawiło, że walka o uczestnictwo w tegorocznej edycji poznańskiego festiwalu, nie była nigdy tak zaciekła, a lista gwiazd chętnych do obejrzenia efektów pracy młodych talentów tak długa. Otwarte dla publiczności wykłady, projekcje filmów i wystawy cieszą się tak wielką popularnością, że w tym roku po raz pierwszy części z nich towarzyszyć będzie live-streaming do dodatkowych sal.

Na finałową wystawę prac finalistów warsztatów, którzy podobnie jak w poprzednim roku walczyć będą o ufundowane przez Stary Browar kursy na najsłynniejszej modowej uczelni w Europie - Central St. Martins College of Art & Design w Londynie, zapowiedziała się już elita polskiego świata mody, kultury i showbiznesu.

Dla tych, którzy nie mogą przybyć w październiku do poznańskiego Starego Browaru, zaplanowano liczne relacje w telewizji, m.in. na antenach TVP 2, TVN, Polsatu i TVP Kultura.

Relacje telewizyjne z Art & Fashion Festival w Starym Browarze, 9-21 października 2012:

"Pytanie na śniadanie" - TVP 2 "WOK - Wszystko o Kulturze" - TVP 2 "Co za tydzień" - TVN

"Art & Fashion Festival. A Fine Romance", wpisuje się w ideę 50 50 - bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego przedsięwzięcia stanowi sztuka, a drugie 50% determinuje specyfika danego przedsięwzięcia, w tym wypadku biznesu - Starego Browaru. Dzięki takiemu podejściu w miejscach takich jak Stary Browar możliwe jest doświadczanie sztuki w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×