"Peaky Blinders". Tommy Shelby istniał naprawdę? Powstała książka o słynnych gangach z Birmingham

Jeszcze w tym miesiącu swoją premierę będzie miała książka "Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu", z która opowiada o prawdziwych losach gangsterów z przedwojennego Birminghamu. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Peaky Blinders" to jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali ostatnich lat. Wciągająca opowieść o losach cygańskiego gangu z Birmingham wciąga i fascynuje rzesze oddanych fanów. Ile jednak w tym prawdy?

"Peaky Blinders", "Wielki Gatsby" i wiele innych! TOP10 produkcji, które przenoszą nas w lata 20. i 30. XX wieku!Zobacz więcej

Odpowiedzi na to pytanie będziecie mogli poszukać w nowej książce "Peaky Blinders. Prawdziwa historia słynnych gangów Birminghamu". Jej autor, angielski historyk i wykładowca Uniwersytetu w Birmingham, Carl Chinn, sam jest prawnukiem jednego z członków gangu i spędził dziesięć lat życia na badaniu ich historii.

Owocem jego pracy jest niezwykła opowieść o kryminalnym podziemiu Birminghamu, napisana na podstawie źródeł historycznych i wywiadów z potomkami członków Peaky Blinders i wzbogacona o rzadkie fotografie z początku zeszłego stulecia. Okazuje się, że co najmniej kilku bohaterów serialu ma swoje pierwowzory w rzeczywistości.

Premiera polskiego tłumaczenia książki zaplanowana jest na 21 kwietnia 2020 roku.

Zobacz galerię

Źródło: Press Association/x-news

"Peaky Blinders" - o serialu:

Wielka Brytania, dwudziestolecie międzywojenne. Tommy Shelby (Cillian Murphy) kieruje cygańskim gangiem w Birmingham. Gdy pojawia się okazja na przejęcie wojskowego transportu broni, postanawia ją wykorzystać, aby stworzyć własne przestępcze imperium. Na jego drodze stanie jednak nie tylko policja, ale także demony z przeszłości, konkurencyjne gangi i... własna rodzina.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×