pegaz

"Pegaz". Telewizja Polska cenzuruje program? Dyskusja o nowym spektaklu Przemysława Wojcieszka zbyt mocna dla TVP?

"Pegaz", magazyn kulturalny nadawany przez TVP 1, w środę 6 kwietnia z niewiadomych przyczyn nie został wyemitowany. Telewizja tłumaczy, że przyczyną były problemy techniczne, ale jako, że głównym tematem wydania miał być kontrowersyjny spektakl Przemysława Wojcieszka pt. "Hymn narodowy", to twórcy widowiska nie mają wątpliwości - spotkała ich cenzura. Zamiast programu "Pegaz" tego dnia wyemitowano dyskusję o imigrantach.

08.04.2016Pegaz

Przeczytaj także:

"M jak miłość". Dominika Chorosińska pochwaliła się córką! Nastazja Chorosińska właśnie skończyła 18 lat!

Dominika Chorosińska, dawniej znana jako Dominika Figurska, dzisiaj jest jedną z posłanek Prawa i Sprawiedliwości, jednak przed laty była bardzo aktywną aktorką. Sławę przyniosły jej role w serialach "Zostać miss" oraz "M jak miłość". Teraz Chorosińska pochwaliła się swoją najstarszą córką, Nastazją, która właśnie skończyła 18 lat. Wiedzieliście, że ona też ma aktorską przeszłość? Zobaczcie sami!

17.07.2021M jak miłość

"Knives Out". Głosowaliśmy na Andrzeja Dudę z litości [RECENZJA]

Filmy Przemysława Wojcieszka zawsze wywołują emocje. Reżyser, od lat nieukrywający swojej ambiwalentnej postawy wobec polskiego kina, konsekwentnie podąża własną drogą. Nie inaczej jest tym razem. „Knives Out” to projekt już owiany legendą, będący – według twórcy – bękartem naszej kinematografii. Gdy obraz jesienią pojawi się w kinach, to na pewno nie zabraknie kontrowersji. I bardzo dobrze.

22.08.2017Recenzje

T-Mobile Nowe Horyzonty 2016. Mistrz europejskiego kina Nanni Moretti na festiwalu

Mistrz europejskiego kina, włoski reżyser Nanni Moretti, przyjedzie do Wrocławia na retrospektywę swojej twórczości podczas tegorocznej edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, gdzie poprowadzi mistrzowską lekcję filmową dla publiczności. Zdobywca Złotej Palmy w Cannes, Europejskiej Nagrody Filmowej i wielu innych wyróżnień (udzielający się również często jako aktor), wypracował rozpoznawalny autorski styl, na który składa się jedyny w swoim rodzaju koktajl absurdalnego poczucia humoru, motywów autobiograficznych, zaangażowania politycznego i niechęci do establishmentu. Nowe Horyzonty przedstawią pełny przegląd dorobku tego urodzonego w 1953 roku filmowca, także dzieła nigdy nie pokazywane w Polsce - od filmów krótkich przez dokumenty po fabuły.

16.06.2016T-Mobile Nowe Horyzonty 2016

T-Mobile Nowe Horyzonty 2016. Pokazy specjalne filmu Przemysława Wojcieszka "Knives Out" [ZDJĘCIA]

W ramach cyklu Panorama na tegorocznym festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty (21-31 lipca) odbędą się pokazy specjalne filmu "Knives Out". To najnowsza produkcja Przemysława Wojcieszka, nagrodzonego w 2005 roku Paszportem „Polityki” scenarzysty, dramaturga i reżysera przypisywanego do nurtu kina niezależnego i od lat związanego z wrocławskim festiwalem.

13.06.2016T-Mobile Nowe Horyzonty 2016

Jacek Kurski: TVP nie zamierza ścigać się ze stacjami komercyjnymi [WIDEO]

Powrót wysokiej kultury, ambitnej rozrywki i uczciwej publicystyki – zapowiada Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, i podkreśla, że tym zamierza wygrywać ze stacjami komercyjnymi. Telewizja publiczna przedstawiła wiosenną ramówkę, która zacznie obowiązywać od marca. Na antenie TVP1 pojawi się więcej programów kulturalnych i sportowych, wróci telewizja śniadaniowa i utworzone zostanie nowe pasmo dla seniorów.

17.02.2016Jacek Kurski

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×