"Pejzaż bez Ciebie - Zbigniew Wodecki”. Koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego w TV. Kto zaśpiewa? Kiedy premiera? [ZWIASTUN]

TVP1 zaprasza na wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie wystąpią zaprzyjaźnieni z artystą muzycy, m. in.: Olga Bończyk, Katarzyna Cerekwicka, Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Krzywy, Krzysztof Respondek, Sławek Uniatowski i Mateusz Ziółko. Kiedy premiera widowiska "Pejzaż bez Ciebie - Zbigniew Wodecki”?

Multimedia

Koncert „Pejzaż bez Ciebie – Zbigniew Wodecki”, TVP1, 1 listopada, godz. 16:00.

Zbigniew Wodecki odszedł niespełna półtora roku temu. Do końca swoich dni był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tegoroczny, XIV już Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów „Pejzaż bez Ciebie”, przypomniał postać artysty. W czwartkowe popołudnie 1 listopada, widzowie Telewizji Polskiej będą mogli obejrzeć w Jedynce finałową galę festiwalu, która została zarejestrowana 18 października w Toruniu.

Wszyscy zaproszeni do wykonania utworów Zbigniewa Wodeckiego artyści znali go, cenili i szanowali. Tegoroczny „Pejzaż bez Ciebie” to bardzo osobisty koncert zarówno dla wykonawców, jak i prowadzącej Marii Szabłowskiej, która wielokrotnie spotykała się ze Zbigniewem Wodeckim na scenie i przez lata się z nim przyjaźniła.

Edyta Górniak, Kayah, Halina Frąckowiak, Zdzisława Sośnicka i inni zaśpiewali dla Wodeckiego. Jak wypadli? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Podczas koncertu zabrzmią m.in. „Zacznij od Bacha” w wykonaniu Andrzeja Krzywego, „Lubię wracać tam, gdzie byłem” zaśpiewa Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Respondek „Tak bardzo wierzę w nas”, Olga Bończyk „Nauczmy się żyć obok siebie”, Mateusz Ziółko „Nad wszystko uśmiech Twój”, a Sławek Uniatowski „Izoldę”, Na scenie pojawią się również Małgorzata Kożuchowska, która wykona „Opowiadaj mi tak” i Grażyna Łobaszewska z piosenką „Piękna”. W niezwykłym finale zaśpiewają wszyscy uczestnicy gali.

W trakcie widowiska widzowie delektować się będą nie tylko doskonałą muzyką. Prowadzącej koncert Marii Szabłowskiej będzie „towarzyszyć” Zbigniew Wodecki, którego zobaczymy i usłyszymy na materiałach archiwalnych. Nie zabraknie więc osobistych wypowiedzi artysty, anegdot oraz wzruszających rozmów. Autorką scenariusza i reżyserką wydarzenia jest Beata Szymańska-Masny, a kierownikiem muzycznym koncertu Zygmunt Kukla.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Piotr Muzyk (gość)

    Właśnie oglądałem w tv 1 koncert na część Pana Wodeckiego. Powiem tak że już dawno a nawet nigdy nie słyszałem tak zepsutego źle nagłośnionego koncertu . Po prostu makabra. Chmurki głośniej od prowadzącego jakieś pogłosy i echa no katastrofaa. Na szczęście pan Wodecki tego nie słyszy mam nadzieję . Kto i kogo dopuszczono do regulacji obsługi dźwięków już nie wspomnę o niektórych wykonawcach którzy mieli już swój czas i stracili dźwięczny głos . Mamy tyłu młodych i zdolnych wykonawców. Po prostu jakaś porażka. Oby to był ostatni raz. Ktoś tam chyba jest głuchy albo nie ma nic wspólnego z muzyką ,ale kasę bierze tak jak bywa w tym dziwnym kraju!

    01.11.2018 16:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×