Pierwsza cicha noc

"Pierwsza cicha noc". Jak powstała kolęda, którą zna cały świat? [ZDJĘCIA]

Brytyjski aktor Simon Callow jedzie do małej austriackiej wioski Oberndorf i do Salzburga, żeby szukać śladów powstania najpopularniejszej kolędy świata. Twórcy dokument "Pierwsza cicha noc" próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie ta muzyczna kompozycja zjednoczyła tak wielu ludzi w radości i poczuciu istoty świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, gdzie oglądać.

02.12.2018Pierwsza cicha noc

Przeczytaj także:

Boże Narodzenie z Polsatem czyli Wielkie kolędowanie! Zaśpiewają m.in. Barbara Kurdej-Szatan i sanah! Kto jeszcze wystąpi w tym roku?

Zbliża się najbardziej magiczny czas w roku. Mimo nadzwyczajnych okoliczności, staramy się zachować tradycje i wszystko to, co składa się na nasze zwyczajowe przeżywanie Bożego Narodzenia. Pomoże nam w tym, jak co roku, telewizja POLSAT, która w ramach Wielkiego kolędowania 2020 w Wigilię wyemituje aż sześć koncertów kolęd i pastorałek, z czego dwa premierowe.

09.12.2020Święta w TV

"Elektra". Opera w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego na 100-lecie Festiwalu Salzburskiego! Gdzie oglądać on-line?

Pomimo pandemii koronawirusa w sierpniu obchodzone będzie 100-lecie Festiwalu Salzburskiego, choć w pomniejszonym, jubileuszowym wydaniu. Z tej okazji ARTE będzie transmitować na żywo wybrane, najlepsze występy, między innymi operę Mozarta „Tak czynią wszystkie” (Così fan tutte) oraz koncerty z udziałem wybitnych dyrygentów, takich jak Ivor Bolton, Andrew Manze, Daniel Barenboim. Będzie można zobaczyć także operę inscenizowaną przez Krzysztofa Warlikowskiego lub operę po raz pierwszy wyreżyserowaną przez kobietę od początku trwania festiwalu.

01.08.2020Elektra

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×