"Pierwsza miłość". Sebastian Banaszczyk nie żyje. Grał w popularnych polskich serialach. 46-letni aktor zmarł po długiej chorobie!

Fatalne wieści ze świata aktorskiego. Sebastian Banaszczyk nie żyje. Grał w popularnych polskich serialach. 46-letni aktor zmarł po długiej chorobie!

Multimedia

Sebastian Banaszczyk nie żyje. O śmierci 46-letniego aktorka poinformował reżyser i scenarzysta, Andrzej Saramonowicz, który napisał w swoich mediach społecznościowych:

W wieku zaledwie 46 lat umarł na raka mózgu Sebastian Banaszczyk, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Miałem zaszczyt pracować z nim przy sztuce "Testosteron", w której fenomenalnie zagrał postać Pana Młodego. Świetny artysta (był nie tylko aktorem, ale także muzykiem), dobry i nietuzinkowy człowiek. Nie sposób było go nie lubić. Potężny żal! Będzie mi cię brakowało, brachu!

Ewa Ziembińska-Sobczak nie żyje. Rodzina aktorki prosi o pomocZobacz więcej

Sebastian Banaszczyk zmarł 2 lutego 2022 roku. Pochodził ze Świdnicy. Urodził się w 24 lutego 1975 roku. W 1998 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie - Filia we Wrocławiu. Rok później związał się z Teatrem im. Mickiewicza w Częstochowie, w którym pracował do śmierci. Następującym wpisem pożegnali go koledzy i koleżanki z Częstochowy:

Wczoraj dotarła do nas wiadomość o śmierci naszego serdecznego kolegi, aktora Sebastiana Banaszczyka. Od kilku tygodni wiedzieliśmy, że stan jego zdrowia pogarsza się, ale wierzyliśmy w cud. Bo przecież i one się zdarzają. Kiedy w październiku zeszłego roku okazało się, że Sebastian ma być poddany kolejnej operacji byliśmy przekonani, że i tym razem wszystko się uda. - „Mam nadzieję, że już w czerwcu wrócę do grania, do Teatru” - powiedział na kilka dni przez pójściem do szpitala. Ta jego pewność nas uspokajała… Sebastian miał zaledwie 46 lat. W 2019 r. świętował 20-lecie pracy artystycznej.

Nie żyje Monica Vitti. Królowa włoskiego kina miała 90 latZobacz więcej

Sebastian Banaszczyk był przede wszystkim aktorem teatralnym, ale można było go także podziwiać w telewizji. Na swoim koncie miał role w takich serialach jak m.in. "Klan", "Pierwsza miłość" czy "Fala zbrodni".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Elzbieta (gość)

    Niech odpoczywa w pokoju Rodzinie szczere wyrazy współczucia

    03.02.2022 13:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×