Pierwsza rocznica śmierci Kory Jackowskiej. Jak wspominają ją gwiazdy? "Nie bała się powiedzieć tego, co myśli i to trzeba od niej czerpać garściami"

Kory Jackowskiej nie ma już wśród nas. Legendarna polska wokalistka i liderka zespołu Maanam odeszła dokładnie 28 lipca 2018 roku. Dziś obchodzimy pierwszą rocznicę śmierci Kory Jackowskiej. Jak wspominają ją gwiazdy, dziennikarze, politycy?

Multimedia

Kora (Olga Jackowska Sipowicz) odeszła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Piosenkarka rockowa i autorka tekstów, współtwórczyni zespołu Maanam, a w latach 2011-2016 także jurorka programu "Must be the music. Tylko muzyka" zmagała się z rakiem jajnika.

Kora w MBTM: kłótnie z Roguckim, Ramona i wspomnienie dzieciństwa [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Kora była córką Marcina Ostrowskiego (ur. 1897 w Buczaczu) i Emilii Ostrowskiej z domu Siarkiewicz (ur. 1908 w Stanisławowie). Po maturze Kora poznała muzyka grup Vox Gentis i Anawa, Marka Jackowskiego - tak zaczęła się jej przygoda z muzyką. W latach 70. powstał zespół Maanam, którego Kora była liderką do 2008 roku, kiedy to po 32 latach działalności zespół zawiesił swoją działalność. W sumie wydali 11 albumów studyjnych, a najpopularniejsze utwory to m.in. "Boskie Buenos", "O! Nie rób tyle hałasu", "Kocham cię, kochanie moje", "To tylko tango" czy "Lucciola".

Kora nagrywała również solowo, wystąpiła również na deskach teatralnych w sztuce „Mątwa” Witkacego prezentowanej przez zespół Teatru Starego w Krakowie. W latach 2011-2016 była jurorką programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", który mogliśmy oglądać na antenie telewizji Polsat. 20 kwietnia 2016 Akademia Fonograficzna uhonorowała Korę Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości.

Znani o Korze - jak ją wspominają?

Dziś obchodzimy pierwszą rocznicę śmierci Kory Jackowskiej. Jak niekwestionowana gwiazdę polskiej sceny muzycznej wspominają koledzy i koleżanki z branży oraz znane osobistości ze świata show biznesu? Zobaczcie galerię i przekonajcie się, co o Korze powiedzieli m.in. Grażyna Torbicka, Edyta Górniak, Adam Zdrójkowski, Wojciech Mann i inni!

Zobacz galerię

Źródło: TVN24, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×