"Piłsudski". Borys Szyc szczerze o zagraniu Piłsudskiego: To moja pierwsza dojrzała rola

Do kin trafił właśnie film "Piłsudski". Gwiazdą przedsięwzięcia oraz odtwórcą roli tytułowej jest Borys Szyc, który już teraz kreację Józefa Piłsudskiego może zapisać jako jedną z najlepszych w swojej karierze. Zobaczcie, co aktor powiedział nam o swojej kreacji Ziuka!

Multimedia

Film "Piłsudski" opowiada o tym, jak Piłsudski walczył o niepodległość Polski. W czasach, gdy wszyscy się od niego odwracali, on cały czas wierzył w swoje ideały i realizował plany. Borys Szyc, który na ekranie wciela się w Józefa Piłsudskiego, zauważa, że jest to wątek ciągle aktualny.

"Piłsudski". Borys Szyc w roli życia czy bezpieczna ekranizacja podręcznika do historii?Zobacz więcej

Piłsudski nie mógł zrozumieć jak to jest, że on walczy całe życie o to, aby Polska była Polską i wróciła na mapę, a ludziom jest dobrze tak jak jest. Bo ludzie tak mają; jeżeli im się zapłaci troszkę pieniędzy, np. co miesiąc, to jest fajnie i uznają, że po co coś zmieniać. - wyznał nam Borys Szyc.

Co jeszcze o filmie "Piłsudski" i swojej kreacji powiedział nam Borys Szyc? Sprawdźcie wywiad!

"PIŁSUDSKI" - O CZYM JEST FILM?

Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • zuza (gość)

  Ależ mnie cieszy, że Szyc miał okazję zagrać w takim filmie!!

  22.09.2019 12:35
 • anka (gość)

  Bez dwóch zdań rola życia. Pokazał wszystkim swoim krytykom, że ma świetny warsztat.

  17.09.2019 21:22
 • aga (gość)

  Ja się zgadzam z Borysem. Rola doskonała, widać, ze przeszedł przemianę jako człowiek.

  16.09.2019 20:05
 • Stanislaw (gość)

  Zupełnie zgadzam się z P.Magda

  16.09.2019 10:41
 • Stanislaw (gość)

  Zupełnie zgadzam się z P.Magda

  16.09.2019 10:40
 • Magda (gość)

  Kogo obchodzą wynurzenia Szyca na temat polityki? To że jest aktorem to nie znaczy że zna się na polityce i również nie znaczy że jest patriotą. Wszystkie jego wypowiedzi świadczą o tym że jest bezrefleksyjnym lewakiem.

  15.09.2019 10:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×