"Piłsudski". Organek i O.S.T.R. w piosence promującej film Michała Rosy

Organek i O.S.T.R. połączyli siły i stworzyli singiel „To nie miało prawa się stać!”. Utwór został napisany specjalnie na potrzeby najnowszej produkcji Michała Rosy pt. "Piłsudski". W teledysku gościnnie pojawia się Magdalena Boczarska, która w filmie gra Marię Piłsudską - pierwszą żonę Marszałka.

Multimedia

"Piłsudski" Michała Rosy trafi na ekrany kin 13 września. Film ma być przede wszystkim opowieścią o człowieku niezwykle skomplikowanym i natchnionym. O jego życiowych wyborach, a także desperackiej potrzebie działania. To historia wyrazistego bohatera, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. W tytułowej roli zobaczymy Borysa Szyca. Partnerować będą mu m.in. Magdalena Boczarska, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Jan Marczewski czy Józef Pawłowski.

Borys Szyc w roli Józefa Piłsudskiego! To będzie rasowe kino akcji, a nie historyczna laurka!Zobacz więcej

Organek i O.S.T.R. skomponowali utwór „To nie miało prawa się stać!” specjalnie do filmu "Piłsudski". Tomasz Organek mówi o nim w następujący sposób:

Piosenka do filmu „Piłsudski” to umiejętne połączenie nowoczesnych konwencji, od silnego rockowego riffu, poprzez rap, na filmowej balladzie skończywszy. Komponując ten utwór, chciałem oddać zarówno ducha mocno sensacyjnej historii, której pierwszoplanową postacią jest młody Marszałek, jej wolnościowy, romantyczny etos, ale też nawiązać do teraźniejszości, wskazując na dość niespokojny charakter naszych czasów.

"PIŁSUDSKI" - O CZYM JEST?

Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną i kochanką. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego.

Borys Szyc w roli Komendanta w najnowszym zwiastunie filmu! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×