"Pionierzy marzyciele" wkrótce w kinach [ZDJĘCIA+WIDEO]

11 grudnia 2015 roku w polskich kinach pojawi się film pt. "Pionierzy marzyciele", który światową premierę miał na tegorocznym, 65. MFF w Berlinie w sekcji Panorama. Jest to paradokumentalna, słodko-gorzka wędrówka do źródeł własnej tożsamości, kompleksów i marzeń.

Multimedia

Obraz Natalii Kudriaszowej jest dedykowany całemu pokoleniu dzisiejszych trzydziestoparolatków, którzy dorastali u zmierzchu socjalistycznego imperium, wierząc w ideały Lenina i śniąc o wielkich czynach. Każdy z bohaterów filmu w dzieciństwie chciał być takim jak Wielcy Pionierzy, którzy byli wzorem do naśladowania dla wszystkich radzieckich dzieci oraz jednym z najbardziej skutecznych narzędzi socjalistycznej propagandy. Każdy z nich w dorosłym życiu przekonał się, że bohaterstwo wymaga większych poświęceń, niż mogłoby się wydawać.

"Pionierzy marzyciele" to portret straconego pokolenia, które, indoktrynowane socjalistyczną baśnią o Wielkich Pionierach, nie umie się odnaleźć we współczesnym świecie.

Reżyserka filmu, Natalia Kudriaszowa, podobnie jaj je rówieśnicy, należała do Organizacji Pionierskiej im. I.Lenina. W swoim fimie opowiedziała o własnych doświadczeniach z tego okresu, wykorzystała również historie swoich przyjaciół.

Kudriaszowa urodziła się w 1978 roku w Niżnym Nowogrodzie (wtedy Gorki). W rodzinnym mieście chodziła do szkoły teatralnej, którą ukończyła w wieku dwudziestu dwóch lat. Następnie studiowała w moskiewskiej Szkole Dramatycznej, gdzie zdobyła dyplom w 2006 roku. Przez kilka lat trudniła się aktorstwem, odnosząc na tym szczeblu sukcesy. Na prestiżowym Golden Mask Theatre Festival była nominowana za najlepszą rolę kobiecą w „Przerwie” Adolfa Szapiro. Kudriaszowa nie chciała jednak ograniczać się wyłącznie do grania. W 2012 roku ukończyła kurs dla scenarzystów i reżyserów. Jej filmy krótkometrażowe od razu przyniosły jej nagrody. „The Freeze” z 2011 roku na Art Kino Fest, a „Poranek Lizy” z 2012 roku nagrodę specjalną na Open Cinema Festival. Tę drugą Kudriaszowa nie tylko wyreżyserowała, ale też napisała scenariusz, zmontowała i wyprodukowała. "Pionierzy marzyciele" to jej pierwszy długometrażowy film, nagrodzony na festiwalu w Soczi.

Film "Pionierzy marzyciele" pojawi się w kinach w całej Polsce od 11 grudnia 2015.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×