Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Ciało męża Agnieszki Woźniak-Starak zostało odnalezione

Piotr Woźniak-Starak, jeden z najbogatszych Polaków i znany producent filmowy, zaginął w niedzielę w nocy po przewróceniu się jego motorówki na jeziorze Kisajno na Mazurach. W czwartek, 22 sierpnia 2019 r. wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński napisał na Twitterze, że ciało zaginionego zostało odnalezione.

Multimedia

Ciało Piotra Woźniaka-Staraka odnalezione

Piotr Woźniak-Starak, 39-letni producent filmowy, należący do jednej z najbogatszych polskich rodzin, zaginął w niedzielę w okolicach Giżycka na Mazurach. W nocy pływał motorówką po jeziorze Kisajno razem z 27-letnią kobietą. W czwartek, 22 sierpnia rano, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński napisał na Twitterze, że ciało Woźniaka-Staraka zostało odnalezione.

Tego samego dnia, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdziła, że wyłowiono ciało Piotra Woźniaka-Staraka.

W wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył z wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk. Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

Piotr Woźniak-Starak zaginął - co się wydarzyło?

Około godziny 2:00 w nocy z 17 na 18 sierpnia motorówka podczas zakrętu przewróciła się. Płynęli nią Piotr Woźniak-Starak oraz 27-letnia kobieta. Oboje znaleźli się w wodzie. Kobieta dopłynęła do brzegu. Około godz. 04 dryfującą łódkę zauważyli rybacy i zgłosili ten fakt policji. - O godz. 4 nad ranem (w niedzielę - red.) otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo - powiedział mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji, którego cytuje Onet.pl. Na miejsce przebyli policjanci oraz ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Motorówka miała wyłączony silnik. W trakcie poszukiwań, na brzegu znaleziono kobietę. Była w dobrym stanie. Poszukiwania prowadzone m.in. z helikopterami oraz łodziami z sonarami zawieszono w niedzielę o godz. 21:00 z powodu zapadającego zmroku.

Mąż Agnieszki Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno. Prokuratura potwierdziła jego tożsamośćZobacz więcej

W poniedziałek wznowiono poszukiwania. O godz. 6 rano straż pożarna oraz policja powróciły na jezioro Kisajno, aby szukać Piotra Woźniaka-Staraka. W poszukiwaniach brali udział strażacy, nurkowie oraz żołnierze, którzy przeczesują linię brzegową. Do działań dołączyła straż graniczna oraz śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. W sprawę zaangażowała się także prokuratura z Olsztyna.

Piotr Woźniak-Starak. Producent, filmowiec, biznesmen

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak-Starak, byłej modelki Mody Polskiej i Gianniego Versace, właścicielki warszawskiej restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Jego ojczym to Jerzy Starak - biznesmen z branży farmaceutycznej. Piotr Woźniak-Starak miał 39 lat. Był jednym z najbogatszym Polaków. Swoją kariera jako producent zaczął przy filmie Andrzeja Wajdy "Katyń". Potem produkował takie słynne produkcje jak "Bogowie", "Big Love" czy "Sztuka kochania". W 2016 roku poślubił prezenterką telewizyjną, Agnieszką Woźniak-Starak (Szulim).

Milioner i producent filmowy. Kim jest mąż Agnieszki Woźniak-Starak?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  Wyrazy współczucia

  22.08.2019 12:08
 • anna (gość)

  Zawsze to człowiek to tragedia uczucia są takie same czy bogaty czy biedny

  22.08.2019 11:58
 • Tiamat (gość)

  też mi persona - najbogatszy i co dalej? Pierwszy raz o tym człowieku słyszę. Co dziennie umiera tysiące ludzi.

  22.08.2019 10:17
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×