Pjongczang 2018: Skoki narciarskie. Gdzie obejrzeć konkurs drużynowy NA ŻYWO? [TRANSMISJA TV I ONLINE]

Redakcja Telemagazyn
Pjongczang 2018 skoki narciarskie - konkurs drużynowy. W poniedziałek 19 lutego na olimpijskiej skoczni w Pjongczangu polscy zawodnicy powalczą o medale w konkursie drużynowym. O której godzinie odbędzie się konkurs? Gdzie obejrzeć transmisję na żywo z drużynowego konkursu skoków narciarskich? [19.02.2018]

Pjongczang 2018: Skoki narciarskie - konkurs drużynowy TRANSMISJA NA ŻYWO

Odkąd trenerem polskich skoczków został Stefan Horngacher (koniec marca 2016 roku), Biało-Czerwoni tylko raz nie stali na podium „drużynówki”. Stało się to w listopadowych zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Wówczas za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został Piotr Żyła. Nie licząc wpadki, pod wodzą Horngachera Polacy mają za sobą 10 konkursów drużynowych. Cztery z nich wygrali, w tym mistrzostwa świata i ostatnią przedolimpijską „drużynówkę” - w Zakopanem.

Głównymi faworytami drużynowego konkursu olimpijskiego będą jednak Norwegowie. W sobotę w zawodach indywidualnych Robert Johansson, Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang i Andreas Stjernen zajęli odpowiednio - trzecie, czwarte, piąte i ósme miejsce. Trudno też wyobrazić sobie podium bez Niemców - to mistrzowie olimpijscy z Soczi. Między pierwszym w sobotę Stochem a 10. Dawidem Kubackim uplasowało się trzech reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów - wicemistrz olimpijski (i mistrz z normalnej skoczni) Andreas Wellinger, Karl Geiger i Richard Freitach. Tuż przed Hulą, na 14. miejscu, skończył Markus Eisenbichler.

Organizatorzy zapowiadają korzystne warunki na skoczni. Podmuchy wiatru nie powinny przekraczać dwóch metrów na sekundę.

Olimpijski konkurs drużynowy w Pjongczangu zaplanowano na poniedziałek 19 lutego na godzinę 13:30. Transmisje na żywo w TVP 1 i Eurosporcie 1. W internecie zawody będzie można obejrzeć na sport.tvp.pl i w eurosport.player.