Pjongczang 2018: Skoki narciarskie. Kiedy konkursy skoków?

Największe medalowe nadzieje na igrzyskach Pjongczang 2018 polscy kibice wiążą ze skoczkami narciarskimi. Kiedy odbędą się konkursy skoków narciarskich? Zobacz szczegółowy plan transmisji z olimpijskich konkursów skoków w Pjongczang.

Multimedia

Pjongczang 2018. Skoki narciarskie. Kiedy konkursy skoków?

Skoczkowie narciarscy to najwięksi polscy kandydaci do medali podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Szczególnie duże nadzieje kibice wiążą z liderem naszej kadry - Kamilem Stochem. Wszyscy doskonale pamiętają, że podczas zimowych igrzysk w Soczi skoczek z Zębu dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Kibice mają też nadzieję na dobry występ podopiecznych Stefana Horngachera w konkursie drużynowym. W ubiegłym roku polska drużyna zdobyła złoty medal MŚ w fińskim Lahti.

– Nie myślę o presji. Nie będziemy niczego bronić, tylko zdobywać nowe tytuły - zapewnia Kamil Stoch. – Mieliśmy szczęście skakać na obu obiektach. Ich plusem są siatki chroniące przed wiatrem. To trudne skocznie, ale jeśli jest się w dobrej formie, można skakać daleko. Jak zresztą na każdym obiekcie – ocenia Maciej Kot.

Pjongczang 2018. Skoki narciarskie. O której godzinie?

Indywidualny konkurs na skoczni normalnej (HS 109 metrów) zaplanowano już na sobotę 10 lutego. Kwalifikacje do olimpijskich zawodów odbędą się w czwartek, dzień przed oficjalną ceremonią otwarcia igrzysk. O medale na dużej skoczni skoczkowie będą rywalizować w sobotę 17 lutego, a w zawodach drużynowych dwa dni później. Oba te konkursy odbędą się na obiekcie, którego rozmiar wynosi 140 metrów. Początek wszystkich olimpijskich zawodów o godzinie 13:30 czasu polskiego.

Pjongczang 2018. Skoki narciarskie - TRANSMISJA TV

Pjongczang 2018: skocznia normalna, kwalifikacje (czwartek, 8 lutego, godz. 13.30) - TVP1, Eurosport1
Pjongczang 2018: skocznia normalna, konkurs indywidualny (sobota, 10 lutego, godz. 13.30) - TVP1, Eurosport1
Pjongczang 2018: skocznia duża, kwalifikacje (piątek, 16 lutego, godz. 13.30) - TVP1, Eurosport1
Pjongczang 2018: skocznia duża, konkurs indywidualny (sobota, 17 lutego, godz. 13.30) - TVP1, Eurosport1
Pjongczang 2018: skocznia duża, konkurs drużynowy (poniedziałek, 19 lutego, godz. 13.30) - TVP1, Eurosport1

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×