"Plagi Breslau". Małgorzata Kożuchowska biega z bronią po Wrocławiu! Zdjęcia z planu nowego filmu Patryka Vegi [DUŻO ZDJĘĆ]

We Wrocławiu właśnie trwają zdjęcia do nowego filmu Patryka Vegi pt. "Plagi Breslau". Główną rolę w filmie kontrowersyjnego reżysera gra Małgorzata Kożuchowska, która dla tej roli przeszła ogromną metamorfozę. Sprawdźcie, jak dawna gwiazda "M jak miłość" biega z bronią po centrum Wrocławia! Prezentujemy zdjęcia z planu filmu "Plagi Breslau" Patryka Vegi.

Multimedia

PLAGI BRESLAU - FABUŁA

"Plagi Breslau" to kryminalna opowieść rozgrywająca się we Wrocławiu. W rozmowie z Małgorzatą Matuszewską z "Gazety Wrocławskiej" Patryk Vega nie ukrywa, że do powstania tego filmu zainspirowały go takie filmy jak "Milczenie owiec" czy "Seven", a także kryminały autorstwa Marka Krajewskiego. Reżyser przyznaje:

Do trzech powieści Krajewskiego miałem nawet prawa, natomiast nie udało nam się ich sfinansować i przez długi czas byłem przekonany, że polska widownia nie jest gotowa na film o seryjnym mordercy. Dziś wydaje mi się, że to młode pokolenie, wychowane na internecie, na amerykańskich serialach i filmach dojrzało do tego, żeby zaserwować mu taki film i zdecydowałem się nakręcić „Plagi Breslau”, historię współczesną, oddającą te wszystkie moje fascynacje, zarówno seryjnymi mordercami, jak również Wrocławiem ukazanym w książkach Marka Krajewskiego.

Patryk Vega pracuje nad filmem dla Showmax! Wiemy, kiedy premiera! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Rozwiązanie historii zawartej w "Plagach Breslau" kryje się w zamierzchłej historii tego miasta, do której muszą się cofnąć bohaterki grane przez Małgorzatę Kożuchowską i Darię Widawską. Codziennie o godzinie 18 jest dokonywane morderstwo we Wrocławiu. Bohaterka grana przez Kożuchowską dość szybko orientuje się, że te zbrodnie są ze sobą połączone. I kiedy traci podczas jednej akcji swojego partnera, który trafia w stanie ciężkim do szpitala, do sprawy zostaje dokoptowana profilerka z Warszawy, grana przez Darię Widawską z warszawskiego CBŚP i obydwie panie postanawiają połączyć siły, żeby rozwikłać śledztwo.

PLAGI BRESLAU - PREMIERA

Film "Plagi Breslau" nie trafi do kin, ale jest pierwszą pełnometrażową produkcją przygotowywaną wyłącznie z myślą o platformie Showmax. Abonenci Showmax film będą mogli obejrzeć w grudniu. W obsadzie produkcji znaleźli się także m.in. Andrzej Grabowski oraz Tomasz Oświeciński.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×