Planeta doskonała

"Kolorowy wiatr" w wykonaniu Zalewskiego i Smolika. Zobacz eko manifest artystów i BBC Earth

Z okazji premiery nowej serii przyrodniczej „Planeta doskonała” BBC Earth wspólnie z Krzysztofem Zalewskim i Smolikiem postanowili tchnąć nową energię w kultowy utwór, który dla wielu z nas był pierwszym manifestem ekologicznym i muzycznym hołdem oddanym naturze. Nowa aranżacja utworu „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas” w zestawieniu z wyjątkowymi ujęciami z serii mają przypominać o nietracącym na aktualności przesłaniu, że nasz unikalny świat nie jest nam dany na zawsze i jeżeli chcemy go ocalić, to musimy sobie przypomnieć jak żyć z nim w harmonii.

02.02.2021Planeta doskonała

Przeczytaj także:

„Siedem światów, jedna planeta”. Marcin Dorociński, Aleksander Doba i Orina Krajewska o miłości do planety

Siedem ważnych głosów, siedem rożnych spojrzeń na świat, jedna miłość. Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy – Our Little Adventures i Razem Taniej w klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit „Siedem światów, jedna planeta” opowiadają o swoim zachwycie wobec piękna i różnorodności Ziemi, które możemy bezpowrotnie stracić, jeśli nie nauczymy się szacunku i życia w zgodzie z naturą.

28.10.2019Siedem światów jedna planeta

"Planety". Zapierającą dech w piersiach podróż po Układzie Słonecznym i James May w skafandrze kosmonauty! Kiedy premiera?

Znany z programu BBC "Cuda wszechświata" profesor Brian Cox zaprasza na swój nowy program, w którym przy pomocy niesamowitych efektów wizualnych opowiada fascynującą historię powstania naszego Układu Słonecznego. A ponieważ 50 lat temu Neil Armstrong zabrał ludzkość na Księżyc, BBC Earth zabiera nas w kosmos z cyklem programów - w jednym z nich znany z "Top Gear" James May wkłada kosmiczny skafander i odkrywa historie tych, którzy wylądowali na Księżycu!

07.06.2019Planety

"Dynastie". Lara Gessler, Olga Frycz, Beata Ścibakówna i Adam Bielecki promują nową serię BBC! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Co łączy słynnego himalaistę, Adama Bieleckiego, z afrykańskim lasem? Jaki jest wspólny mianownik dla osób z tak różnych środowisk jak Beata Ścibakówna, Lara Gessler, Olga Frycz i siostry Dominikanki z Broniszewic? Wszyscy oni zdecydowali się zabrać głos, aby opowiedzieć poruszające historie bohaterów najnowszej serii przyrodniczej BBC Studios "Dynastie" - pięciu wspaniałych gatunków zwierząt, które są zagrożone wyginięciem.

21.11.2018Dynastie

"Dynastie". Nowa produkcja BBC wkrótce w Polsce! Sir David Attenborough w ekscytującej opowieści o świecie zwierząt! [ZDJĘCIA+ZWIASTUN]

Nowy serial BBC "Dynastie" to historie pięciu wyjątkowych, ale również zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. O ich życiu i dramatycznych często losach wciągająco - jak zwykle - opowiada sir David Attenborough. Zobacz, jak bardzo ludzkie w swoim zachowaniu są zwierzęta, walcząc między sobą o władzę, ale także okazując sobie czułość w relacjach rodzinnych.

15.11.2018Dynastie

"Historia Roja". Zobacz plakat pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych

„Historia Roja” to pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Reżyserem jest Jerzy Zalewski - autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” - młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. Prezentujemy oficjalny plakat teaserowy filmu.

17.09.2015Historia Roja

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×