Platformy streamingowe: Netflix, HBO GO, Player, VOD, Ipla, Disney+, Amazon oraz Apple. Gdzie oglądać seriale oraz filmy legalnie i ile to kosztuje?

Platformy streamingowe prześcigają się w zapewnieniu widzom jak największej ilości dostępnych filmów, seriali i programów telewizyjnych. Sprawdzamy, które platformy mają najlepszą ofertę i ile kosztuje dostęp do Netflix, HBO GO, Player, VOD, Ipla, Disney+, Amazon oraz Apple.

Multimedia

Platformy streamingowe - gdzie oglądać ulubione filmy i seriale?

W ostatnich latach, serwisy streamingowe zdobywają ogromną popularność. Prawie każdy obecnie strumieniuje muzykę czy podcasty, ale też filmy i seriale zamiast oglądać tradycyjną telewizję. Platform streamingowych jest teraz tak wiele, że przeciętny użytkownik ma problem, żeby zdecydować która z nich jest odpowiednia. Sprawdzamy, jakie oferty ma Netflix, HBO GO, Player, VOD, Ipla, Disney+, Amazon oraz Apple.

CDA i Netflix najpopularniejszymi serwisami VOD w Polsce! Kto jeszcze jest na topie?Zobacz więcej

Ile kosztuje: Netflix, HBO GO, Player, VOD, Ipla, Disney+, Amazon oraz Apple?

Poniżej znajduje się lista najbardziej popularnych serwisów streamingowych wraz z garścią wiadomości na temat każdego z nich, co pozwoli wam podjąć świadomą decyzję co do tego, która platforma odpowiada waszym wymaganiom,

Netflix - cena

  • Plan Podstawowy jest najtańszą opcją, jego koszt to 34 zł miesięcznie. W tym planie jednocześnie można oglądać tylko na jednym urządzeniu. Mamy wtedy dostęp do wszystkich pozycji w bibliotece w jakości 480p.
  • Plan Standardowy kosztuje 43 zł miesięcznie. W tej opcji dostępną mamy jakość Full HD 1080p. Oglądać jednocześnie można na dwóch ekranach.
  • Plan Premium jest najdroższym i najbogatszym w możliwości pakietem. Jego koszt to 52 zł miesięcznie. W tym abonamencie możemy cieszyć się jakością 4K+HDR. Oprócz tego możemy utworzyć aż cztery profile i oglądać Netflixa na 4 urządzeniach jednocześnie. Jest to zatem idealna propozycja dla rodzin.

Należy nadmienić, że płatność za wybrany pakiet naliczana jest automatycznie, co miesiąc. Jeżeli zdecydujemy się zrezygnować z subskrybcji wystarczy kliknąć przycisk Rezygnuj. Nie naliczane są żadne kary ani dodatkowe opłaty abonamentowe.

Zastanawiacie się co obejrzeć na Netflix? Mamy dla Was sporo propozycji! Zobacz więcej

HBO GO - cena

HBO GO oferuje tylko jeden pakiet, za 19.99 zł miesięcznie. Jedno konto aktywować można na pięciu różnych urządzeniach, jednak jednocześnie odtwarzać można tylko na dwóch. Wszystkie dostępne materiały obejrzeć możemy w jakości HD i Full HD.

HBO GO to nie tylko "Opowieść podręcznej". Podpowiadamy, co warto oglądaćZobacz więcej

Player - ceny

Obecnie serwis oferuje 3 pakiety podstawowe – START za 10 złotych, START EXTRA za 20 oraz BEST TV za 40 złotych. Pierwszy umożliwia oglądanie seriali i programów Grupy TVN bez reklam oraz niektóre z nich jeszcze przed premierą, drugi i trzeci oprócz tego dają możliwość oglądania kanałów Grupy (odpowiednio 12 i 28). Kolejnym pakietem jest wspomniana wcześniej opcja z Canal+ – koszt takiego pakietu to 80 złotych (+ 21 kanałów TV) oraz pakiet MAX za 100 złotych, gdzie użytkownik otrzymuje dostęp do 37 kanałów TV oraz dostęp do kanałów sportowych i filmowych Canal Plus.

VOD - ceny filmów

Za możliwość obejrzenia większości dostępnych w ramach serwisu filmów należy zapłacić – ceny rozpoczynają się od 4,90 zł za film (kolejne pułapy to 9,90, 12,90 oraz 14,90 złotych). Sam serwis jest bardzo przyjazny dla użytkownika, posiada dobre filtrowanie i sprawnie działającą wyszukiwarkę.

Ile kosztuje Disney+?

Disney+ ma dość przystępną cenę: około 30 zł miesięcznie. Można również wykupić roczną subskrypcję usługi za ok. 300 zł rocznie, co daje 2 miesiące za darmo. Istnieje możliwość skorzystania z miesięcznego okresu próbnego za darmo. Dodatkowo Disney+ oferuje pakiet z ESPN+(streaming wydarzeń sportowych).

Ipla.tv - co można oglądać?

To miejsce dla miłośników wszystkich seriali Telewizji Polsat i nie tylko. Tu znajdziecie swoje ulubione seriale komediowe, obyczajowe i kryminalne, ale też ukochane przez widzów produkcje telewizyjne typu reality show, jak np. "Love Island. Wyspa Miłości". Kanały tematyczne to: Ipla sport, Ipla news, Polsat News i TV Biznes. Dwa ostatnie kanały oglądać mogą posiadacze konta VIP. Usługę tę Ipla oferuje za 14 złotych miesięcznie.

Na jakie seriale warto zwrócić uwagę w polskim serwisie VOD?Zobacz więcej

Amazon Video w Polsce - oferta

Amazon to wciąż ogromny zbiór online, którego częścią jest Amazon Video w cenie 8,99$ miesięcznie. Ta cena odnosi się wyłącznie do opcji Amazon Video. Opcja Prime jest również dostępna lecz jest droższa. Jeśli zależy ci tylko na oglądaniu materiałów wideo, Amazon Video to dobre rozwiązanie. Platforma szczyci się ponad 40 tysiącami tytułów filmów, seriali i filmów rysunkowych.

Apple - ile kosztuje?

Firma wprowadziła wyłącznie jeden plan taryfowy, a cena Apple TV+ w Polsce wynosi 24,99 zł. W tej kwocie otrzymujemy dostęp do wszystkich produkcji w rozdzielczości 4K, a z jednej subskrypcji może korzystać do sześciu osób w ramach pakietu rodzinnego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×