"Płatki na wietrze". Powrót do Foxworth Hall [RECENZJA]

Minęło już 10 lat od ucieczki rodzeństwa Dollangangerów z poddasza domu w Foxworth Hall, które ich babka i matka zmieniły w coś w rodzaju więzienia. „Płatki na wietrze” pokazują, że czasem o przeszłości nie da się zapomnieć.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Cathy, Chris i Carrie Dollangangerowie już 10 lat temu uciekli z domu w Foxworth Hall, gdzie ich bogobojna babcia i słaba matka więzili ich na poddaszu. Uwięzienie stało się przyczyną śmierci ich siostry Cory, zaś Chris i Cathy wdali się tam w zakazany kazirodczy związek. Teraz właśnie zmarł ich ojczym, Paul Sheffield. To wydarzenie prowokuje do rozliczenia z życiem młodych Dollangangerów – jak się okazało traumatyczne wydarzenia z przeszłości wciąż na nich ciążą, Cathy nie potrafi ułożyć sobie życia, Chris wciąż o niej marzy… W końcu Cathy podejmuje decyzję: wróci do Foxworth Hall i ukaże winnych, zwłaszcza babcię Olivię.

To sequel „Kwiatów na poddaszu”, ekranizacji – nie do końca wiernej – pierwszej z serii powieści V.C. Andrews o rodzie Dollangangerów (dwie kolejne, „A jeśli ciernie…” i „Kto sieje wiatr” zostały przeniesione na ekran w ubiegłym roku, w kolejce czeka „Ogród cieni”). Jest w nim wszystko, z czego zasłynęła Andrews – zakazane związki, rodzinne sekrety, traumy niszczące życie. To produkcja telewizyjna, nie spodziewajmy się więc rozmachu – najważniejszy był scenariusz (i ten jest bardzo przyzwoity), a także aktorstwo (aktorzy powtórzyli swe role z „Kwiatów na poddaszu”, na uwagę zasługują kreacje Ellen Burstyn jako Olivii oraz Heather Graham jako podporządkowanej matce Corrine). To mroczna, ze względu na tematykę trochę kontrowersyjna, opowieść o pożądaniu, sekretach rujnujących życie, grzeszkach skrywanych przez bogate rody; ogląda się to dobrze, choć w porównaniu z pierwszą częścią jest chyba mały regres (aby dobrze wciągnąć się w fabułę i zrozumieć jej wszystkie niuanse, najlepiej być po projekcji wspomnianych „Kwiatów na poddaszu”). Mimo wszystko fani twórczości Andrews nie mogą narzekać – film oddał wiernie klimat powieści.

Beata Cielecka

"Płatki na wietrze" w tv - sprawdź datę emisji.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×