"Plebania". Przez serialowy Tulczyn przewinęło się mnóstwo wspaniałych aktorów. Niektórzy odeszli daleko od kapłańskiej roli

"Plebania" nadawana była przez 12 lat i cieszyła się ogromną popularnością. Niewielu jednak pamięta wszystkich aktorów, którzy pojawili się w Tulczynie. Niektórzy z nich cieszą się dzisiaj dużą sławą, inni odeszli w zapomnienie

Multimedia

"Plebania" - kultowy serial sprzed lat

Serial pokazywał blaski i cienie życia wsi Tulczyn, na wschodniej prowincji Polski. Losy bohaterów i ich rodzin często splatały się na lokalnej plebanii, a proboszcz był głosem rozsądku, który pomagał rozwiązać trudne sprawy. Prawdziwi ludzie, prawdziwe problemy i plejada barwnych postaci. To wszystko sprawiło, że przez 12 lat telenowela cieszyła się ogromną popularnością i wypromowała grono gorących dzisiaj nazwisk.

W serialu pojawili się tacy aktorzy jak Krystian Wieczorek, Olga Kalicka, Natalia Lesz, Agnieszka Włodarczyk czy Karolina Nolbrzak. Ta ostatnia odnalazła swoje szczęście w ramionach serialowego, mocno starszego od siebie proboszcza - Włodzimierza Matuszaka.

Szczęśliwy Włodzimierz Matuszak łowi ryby ze sporo młodszą ukochaną! Zobaczcie zdjęcia!Zobacz więcej

Spokojnie można powiedzieć, że serial przetarł drogę takim późniejszym hitom jak "Ojciec Mateusz", czy "Ranczo". Ukazanie roli księdza, jako spowiednika i spoiwa dla małej miejscowości okazało się strzałem w dziesiątkę, a i na "Plebanii" pojawiali się zbuntowani księża jak wikary Adam Potoczny (Bogdan Brzyski).

Czarny charakter prawdziwym bohaterem

Janusz Tracz (Dariusz Kowalski) był prawdziwym antagonistą. Gangster, którego bali się wszyscy mieszkańcy Tulczyna, z uśmiechem na twarzy wykonywał najgorsze zbrodnie i przestępstwa. Odpowiadał on za wiele ponurych wątków w serialu, jednak to właśnie ta postać najmocniej zapadła w pamięć widzom i powróciła parę lat temu pod postacią memów. Fani do tej pory uważają, że lepszego "złego" w polskich serialach nie było.

Przypomnijcie sobie "Plebanię" w naszej galerii

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×