po tamtej stronie

"Po tamtej stronie". Polski plakat i zwiastun czarnej komedii fińskiego mistrza [WIDEO+ZDJĘCIA]

Zachęcamy do obejrzenia polskiego plakatu i zwiastuna filmu "Po tamtej stronie" w reżyserii kultowego fińskiego twórcy Akiego Kaurismäkiego. To mistrzowskie dzieło, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa. Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem dla Najlepszego Reżysera na tegorocznym Festiwalu w Berlinie, a także najlepszy film minionego roku wg dziennikarzy zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI Grand Prix 2017).

27.09.2017Po tamtej stronie

"Po tamtej stronie". Aki Kaurismäki po raz drugi laureatem najważniejszej nagrody krytyków filmowych [ZDJĘCIA]

Dziennikarze zrzeszeni w Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) wybrali "Po tamtej stronie" Kaurismäkiego najlepszym filmem minionego roku (brano pod uwagę dzieła, które miały swoją międzynarodową premierę nie wcześniej niż w lipcu 2016). FIPRESCI Grand Prix 2017 to kolejna nagroda dla nowego filmu fińskiego mistrza, po Srebrnym Niedźwiedziu dla Najlepszego Reżysera na tegorocznym Festiwalu w Berlinie.

09.09.2017Po tamtej stronie

"Po tamtej stronie". Srebrny Niedźwiedź na Berlinale 2017 dla nowego filmu Akiego Kaurismäkiego [WIDEO+ZDJĘCIA]

Na zakończonym wczoraj (19.02.2017) Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera otrzymał Aki Kaurismäki za film "Po tamtej stronie" (The Other Side of Hope). Obraz został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i powszechnie uznany za jeden z najlepszych filmów festiwalu. Jury uzasadniało swoją decyzję tym, że „nikt nie mówi takim językiem filmowym" jak Kaurismäki.

20.02.2017Po tamtej stronie

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×