"Podwodna wojna". Działania okrętów podwodnych podczas II wojny światowej. Gdzie oglądać?

Seria "Podwodna wojna" ukazuje działania okrętów podwodnych podczas największego konfliktu zbrojnego na świecie .Otto Kretschmar po raz pierwszy stosuje strategię działania okrętów podwodnych zwaną wilczym stadem. Alianci rewanżują się nową technologią.

Multimedia

"Podwodna wojna" poniedziałek, 4 lutego, godz. 21:50 na Fokus TV - sprawdź program tv

Seria ukazuje działania okrętów podwodnych podczas największego konfliktu zbrojnego na świecie. Począwszy od taktyki zwanej "wolfpack", wykorzystywanej przez U-Booty, polegającej na masowym ataku na konwoje wroga, aż po marsz po zwycięstwo w wojnie na Pacyfiku, autorzy przyglądają się strategicznym planom i działaniom, a także szybkiemu rozwojowi technologii, który miał miejsce w tamtym okresie. Ponadto komentarze ekspertów oraz materiały archiwalne.

Styczeń 1943. Ponad rok po ataku na Pearl Harbor amerykańskie okręty podwodne walczą o zdobycie przewagi na południowym Pacyfiku. Mimo że stanowią one mniej niż dwa procent marynarki USA, podwodni wojownicy są niezwykle skuteczni w starciach z Japończykami. Mają za zadanie zatapiać statki handlowe, od których dostaw zależna jest machina wojenna przeciwnika. W programie przedstawiona jest historia USS Wahoo, okrętu dowodzonego przez Dudleya ""Musha"" Mortona. Ten ambitny oficer decyduje się w pojedynkę zaatakować cały konwój, aby przejść do historii."

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×