"Podwodny świat Antarktydy". Poznaj monstrualne zwierzęta z lodowatych głębin! Gdzie oglądać?

Antarktyda to najmroźniejszy obszar naszego globu. Mimo ekstremalnych warunków panujących na lądzie, pod wodą kwitnie życie. Naukowcy badają morskie głębiny za pomocą specjalnych pojazdów podwodnych, wyposażonych w supernowoczesne kamery. Twórcy dokumentu "Podwodny świat Antarktydy" zapraszają na wyprawę do jednego z najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi!

Multimedia

"Podwodny świat Antarktydy" – premiera w poniedziałek 10 czerwca o godz. 21:00 na kanale National Geographic Wild - sprawdź program tv

Antarktyda to miejsce nieprzyjazne i niedostępne, dlatego dość długo pozostawała dla ludzi tajemnicą. Zaczęliśmy ją poznawać dopiero ok. 100 lat temu. Okalające ją wody nadal kryją mnóstwo ciekawostek. Żyją w nich stworzenia tak dziwne i tak ogromne, że przypominają mityczne morskie potwory. Spotykane niezwykle rzadko, dają człowiekowi minimalny wgląd w to, co kryje się w oceanicznych głębinach.

National Geographic przybliży historię przedsięwzięcia, które złączyło Europę!Zobacz więcej

Naukowcy postanowili lepiej poznać ten nieznany teren, dlatego wykorzystają łodzie podwodne, aby zapuścić się w głąb lodowatych wód Oceanu Antarktycznego. Wraz z ekipą National Geographic wybierzemy się z nimi, by z bliska zobaczyć świat wodnych gigantów.

Będzie to wyzwanie z kategorii ekstremalnych. Średnia głębokość Oceanu Antarktycznego to 4000-5000 m, a tuż przy brzegu wynosi 500 m. Temperatura wody jest zawsze bliska 0 stopni. Naukowcy są jednak nieustraszeni i zamierzają spędzić w tych warunkach miesiąc, by mieć szansę spotkać zwierzęta, które znają tylko z opowieści. Wyprawa wymaga długich przygotowań i niezwykłego sprzętu – okrętu podwodnego, który zanurza się nawet do głębokości 1000 m, a także kamery, która wytrzyma w ekstremalnych warunkach.

Ryzyko jest spore. Na tym obszarze góry lodowe to typowy widok. Konieczne będzie manewrowanie okrętem w taki sposób, by w żadną z nich nie uderzyć. W końcu jednak odkrywcom ukazuje się dno Oceanu Arktycznego, które przypomina… barwny ogród. Wkrótce naukowcy przekonają się, że opowieści o gigantycznych stworzeniach z polarnych wód to nie legendy. Na jakie zwierzęta natrafią? O tym w programie „Podwodny świat Antarktydy”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×