"Podwójna tożsamość" - thriller sensacyjny w gwiazdorskiej obsadzie

Były żołnierz piechoty, a aktualnie pensjonariusz więzienia stanowego, Tim Kearney otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. W zamian za wolność Tim ma przez jakiś czas udawać zmarłego niedawno bossa narkotykowej mafii, do którego jest łudząco podobny...

Multimedia

"Podwójna tożsamość" to klasyczny film akcji, zrealizowany głównie po to, by dostarczać widzom rozrywki. Są tu więc liczne sceny walk i pościgów, piękne krajobrazy, równie piękne kobiety, przystojny główny bohater, szczypta humoru i erotyzmu, a także dyskretna pochwała wartości rodzinnych.

Producenci filmu zadbali o gwiazdorską obsadę, w której na plan pierwszy wybija się Paul Walker (zmarł tragicznie 30 listopada 2013 r.), swego czasu uznany za jednego z najpiękniejszych ludzi świata, pamiętny Brian O'Conner z popularnego kinowego cyklu "Szybcy i wściekli". Partnerują mu m.in. urodziwa Olivia Wilde ("Tron Dziedzictwo", serial "Dr House"), Keith Carradine ("Tysiąc akrów", "Kowboje i obcy") oraz czarnoskóry Laurence Fishburne.

Zdjęcia kręcono w malowniczych i słonecznych plenerach Kalifornii oraz równie słonecznych, choć już nie tak chętnie odwiedzanych przez turystów pustynnych równinach Meksyku.

Reżyser filmu, John Herzfeld znany jest w Hollywood z poczucia humoru i niezłomnego charakteru. W przypadku "Podwójnej tożsamości" nie akceptował poprawek producentów z Warner Bros. do tego stopnia, że wytwórnia ostatecznie wycofała się z produkcji i realizacja filmu zawisła na włosku. Herzfeld przyjął to z właściwym sobie optymizmem: - Nigdy nie przywiązuj się do żadnej pracy. To mój klucz do sukcesu. Inni będą może zarabiać kupę pieniędzy, ale ty zostaniesz artystą. Żyłem wiele razy jak szczur, ale nigdy nie spuściłem z tonu - komentował. Zdjęcia do "Podwójnej tożsamości" zakończyły się jednak na czas, bo miejsce Warner Bros. zajęło Sony.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×