Pogrzeb Andrzeja Zaorskiego. Znany aktor spoczął na warszawskich Starych Powązkach. Żegnało go mnóstwo znanych osób

Andrzej Zaorski zmarł 31 października. Uroczystości odbyły się w Domu Pogrzebowym na warszawskich Powązkach Wojskowych. Później kondukt żałobny przeszedł w kierunku grobu rodzinnego na Starych Powązkach.

Multimedia

Pogrzeb Andrzeja Zaorskiego

W Warszawie, 10 listopada 2021roku odbyły się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Zaorskiego. Rozpoczęły się o godzinie 12 w sali Domu Pogrzebowego na Powązkach Wojskowych. Aktor spoczął w rodzinnym grobie na Starych Powązkach.

Zobacz galerię

W 2004 roku 62-letni wówczas Andrzej Zaorski przeszedł udar mózgu. Efektem był paraliż i ograniczenie mowy. Rezultatem tego dramatycznego przeżycia stała się powieść "Ręka, noga, mózg na ścianie".

Zaorski był współtwórcą programu satyrycznego "Polskie zoo", aktorem teatru Współczesnego, Ateneum, Narodowego, Powszechnego, Na Targówku i teatru Kwadrat. Występował w kabaretach "U Lopka", "Pod Egidą", "Tu 60-tka" i "Kaczuch Show". Zagrał w wielu filmach kinowych i produkcjach telewizyjnych, m.in. "Stajni na Salwatorze", "Kolumbach", "Bolesławie Śmiałym", "Zezem", "Lalce", "Pannach i wdowach".

Pogrzeb Krzysztofa Kiersznowskiego. Wybitny aktor spoczął w KomorowieZobacz więcej

W serialu "Samo życie" wcielał się w portiera Maurycego Jana Podhoreckiego-Czyńskiego.

Pogrzeb Wiesława Gołasa. Wybitny aktor spoczął na PowązkachZobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Ela (gość)

    RIP. Szkoda, że autorom nie przyszło do głowy, aby te znane osoby podpisać, bo niestety czas robi swoje i wiele z nich w swojej obecnej odsłonie jest trudna do rozpoznania.

    10.11.2021 17:20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×