Pogrzeb Jerzego Treli. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora. Wśród żałobników Jerzy Stuhr, Anna Dymna i Tomasz Karolak

Wciąż trudno uwierzyć w tę informację. 15 maja 2022 roku, po długiej chorobie, zmarł Jerzy Trela, będący jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. W poniedziałek, 23 maja 2022 roku, w Krakowie odbył się pogrzeb artysty.

Multimedia

Pogrzeb Jerzego Treli. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora. Wśród żałobników Jerzy Stuhr, Anna Dymna i Tomasz Karolak

Jerzy Trela nie żyje. Wybitny artysta miał 80 lat. Ta informacja wciąż szokuje, bowiem trudno wyobrazić sobie polskie kino i teatr bez tej wybitnej postaci. W poniedziałek, 23 maja 2022 roku, w krakowskiej bazylice dominikanów odbyła się msza żałobna za Jerzego Trelę.

Następnie, prochy aktora zostaną przewiezione do rodzinnych Leńcz, gdzie pochowani są bliscy artysty. Jak informuje "Gazeta Krakowska", wieczorem w Starym Teatrze, z którym Jerzy Trela był związany przez pół wieku, zaplanowano wieczór wspomnień.

Grzegorz Hyży i Maja Hyży na Pierwszej Komunii Świętej synów. Zobaczcie, jak zaprezentowali się byli małżonkowie!Zobacz więcej

Jerzy Trela przez całe swoje życie był związany z krakowskimi scenami; w 1969-70 występował w Teatrze Rozmaitości w Krakowie. W latach 1970-2013 był aktorem krakowskiego Starego Teatru, w latach 1998-2000 także aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Do tego, był wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W latach 1984-90 był rektorem tej uczelni, która wówczas funkcjonowała jako Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Jerzy Trela był także doskonale znany widzom z kina oraz telewizji. Nieodżałowanego aktora można było podziwiać w takich produkcjach jak m.in. "Janosik", "Układ krążenia", "Królowa Bona", "Karate po polsku", "Magnat", "Śmierć jak kromka chleba", "Ekstradycja 2", "Krugerandy", "Quo Vadis", "Stacyjka", "Skorumpowani", "Trick", "Bóg w Krakowie", "Ciemno, prawie noc" czy "Żywioły Saszy - Ogień".

W NASZEJ GALERII ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA Z POGRZEBU JERZEGO TRELI

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×