Pogrzeb Kory. Kiedy odbędzie się uroczystość? Gdzie spocznie wokalistka Maanam? [DATA I MIEJSCE POGRZEBU]

Pogrzeb Kory odbędzie się 8 sierpnia na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Wokalistka zespołu Maanam zmarła 28 lipca. Miała 67 lat.

Multimedia

Kora zmarła 28 lipca 2018 r. po 5-letnich zmaganiach z rakiem jajnika. Wokalistka, współtwórczyni zespołu Maanam, a w latach 2011-2016 także jurorka programu "Must be the music. Tylko muzyka" miała 67 lat. Jej pogrzeb odbędzie się 8 sierpnia na warszawskich Powązkach.

Znani żegnają wokalistkę: "Dla mnie dzisiaj kończy się pewien etap historii polskiej muzyki..." [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Pogrzeb Kory - czas i miejsce

Informacja o miejscu i czasie pogrzebu Kory pojawiła się na oficjalnym koncie wokalistki w mediach społecznościowych. Czytamy tam:

Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 (środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie. Kamil Sipowicz, Rodzina, Katarzyna Litwin

p.s. Kora przez ostatni miesiąc była w otoczeniu rodziny,przyjaciół oraz wspaniałej opiekunki Magdy Klorek w naszym domu w Bliżowie. Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 w Zamościu. Dziękujemy pani ordynator Teresie Sosnowskiej i wspaniałej ekipie medycznej ze szpitala. Serdecznie dziękujemy też zamoyskiemu hospicjum domowemu i odziałowi paliatywnemu w Zamościu. Dziękuję również Ani Pakule ze wsi Szewnia Dolna za pomoc. Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia.

Kora w MBTM: kłótnie z Roguckim, Ramona i wspomnienie dzieciństwa [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Kora - kim była?

Kora jest córką Marcina Ostrowskiego (ur. 1897 w Buczaczu) i Emilii Ostrowskiej z domu Siarkiewicz (ur. 1908 w Stanisławowie). Po maturze Kora poznała muzyka grup Vox Gentis i Anawa, Marka Jackowskiego - tak zaczęła się jej przygoda z muzyką. W latach 70. powstał zespół Maanam, którego Kora była liderką do 2008 roku, kiedy to po 32 latach działalności zespół zawiesił swoją działalność. W sumie wydali 11 albumów studyjnych, a najpopularniejsze utwory to m.in. "Boskie Buenos", "O! Nie rób tyle hałasu", "Kocham cię, kochanie moje", "To tylko tango" czy "Lucciola". Kora nagrywała również solowo, wystąpiła rownież na deskach teatralnych w sztuce „Mątwa” Witkacego prezentowanej przez zespół Teatru Starego w Krakowie. W latach 2011-2016 była jurorką programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", który mogliśmy oglądać na antenie telewizji Polsat. 20 kwietnia 2016 Akademia Fonograficzna uhonorowała Korę Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości.

Zobacz galerię

Źródło: Fakty TVN, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • małgorzata (gość)

    serdeczne współczucia dla rodziny i przyjaciół

    01.08.2018 18:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×